Reklama

Wiadomości

  • 6 marca 2023
  • 8 marca 2023
  • wyświetleń: 4972

[WIDEO, FOTO] Mer ukraińskiego Irpienia w Czechowicach-Dziedzicach

W piątek 3 marca mer podkijowskiego Irpienia przyjechał do Czechowic-Dziedzic. Odebrał ufundowany przez lokalnych przedsiębiorców i gminę Czechowice-Dziedzice agregat prądotwórczy.

Mer ukraińskiego Irpienia w Czechowicach-Dziedzicach - 3.03.2023 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Oleksandr Markushyn rozpoczął swoją wizytę w naszym mieście od spotkania z ukraińskimi dziećmi - uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach-Dziedzicach. Później mer Irpienia był gościem burmistrza Mariana Błachuta.

W trakcie spotkania z gospodarzem gminy Czechowice-Dziedzice i jego zastępcami Maciejem Kołoczkiem i Pawłem Mrowcem mer podkijowskiej miejscowości opowiedział o wielkich zniszczeniach, które dotknęły Irpień w pierwszych dniach wojny. Zdał także relacje z przebiegu odbudowy miasta. Następnie Oleksandr Markushyn miał okazję zobaczyć kilka zrealizowanych w ostatnich latach publicznych inwestycji w Czechowicach-Dziedzicach. Odwiedził m.in. Centrum Edukacji Ekologicznej i Miejską Bibliotekę Publiczną.Jak informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, głównym celem wizyty mera Irpienia w Czechowicach-Dziedzicach było podpisanie umowy darowizny agregatu prądotwórczego, ufundowanego przez czechowickich przedsiębiorców i gminę. Generator o wysokiej mocy zostanie wykorzystany przez miejscowy samorząd do awaryjnego zasilania budynków użyteczności publicznej.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy dołożyli swoją cegiełkę do zakupu agregatu prądotwórczego. Na apel burmistrza Czechowic-Dziedzic odpowiedzieli: Dworek Eureka M. Kopeć i T. Kopeć Sp. z o.o., Sanit-Trans Sp. z o.o., Hewalex Sp z o.o., Kontakt-Simon S.A., Walcownia Metali Dziedzice, Valeo, Wigmar Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Górnicze "SILESIA" Sp. z o.o., Cyroń Sp. z o.o. - przekazał za pośrednictwem strony internetowej czechowicki Urząd Miejski.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj