Wiadomości

  • 24 marca 2023
  • wyświetleń: 1423

Powiatowy konwent na 1000 m. n.p.m. Rozmawiali m.in. o ekologii

Możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych przez samorządy z naszego powiatu - to główny temat Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Bielskiego w Szczyrku. Samorządowcy spotkali się na 1000 m n.p.m. w gościnnym ośrodku Szczyrk Mountain Resort - Kuflonce. Na Hali Skrzyczeńskiej znajdziecie jeszcze trochę śniegu, zatem miłośników białego szaleństwa można tam ciągle spotkać.

Powiatowy konwent na 1000 m. n.p.m. Rozmawiali m.in. o ekologii
Powiatowy konwent na 1000 m. n.p.m. Rozmawiali m.in. o ekologii · fot. Powiat bielski


Była mowa o OZE - odnawialnych źródłach energii, termomodernizacji oraz transporcie publicznym. Pierwsze konkursy, w których można pozyskać pieniądze zewnętrzne mają dotyczyć właśnie zielonej energii. Anna Plichta-Kotas, naczelniczka wydziału programowania rozwoju i funduszy europejskich w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej mówiła o zmianach i szansach.

Spotkanie wójtów i burmistrzów ze starostą bielskim Andrzejem Płonką, to także okazja do rozmowy na temat potrzeb i planów każdej z gmin. Samorządowcy dzielą się problemami, które można łatwiej rozwiązać działając wspólnie, a nie w pojedynkę. Takie rozmowy dają szansę skorzystać z doświadczeń innych.

W konwencie, oprócz starosty Płonki wzięli udział także członkowie Zarządu Powiatu: wicestarosta Andrzej Kamiński oraz Barbara Adamska, Dorota Nikiel i Grzegorz Gabor oraz sekretarz Halina Kopeć.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.