Wiadomości

  • 1 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 6719

W "Lasku" powstanie niecodzienna atrakcja, nie tylko dla dzieci!

Prima aprilis:

W tym roku rozpocznie się długo oczekiwana modernizacja Parku Miejskiego "Lasek". Już teraz wiemy, że obiekt zmieni swoje oblicze po latach zaniedbań. Jednak to nie wszystko. Jak udało się dowiedzieć naszemu portalowi, pojawi się w nim niecodzienna atrakcja, którą będzie... diabelski młyn! Konstrukcja ma już swoją nazwę - wiemy, co oznacza.

Park Miejski "Lasek" - 23.09.2022
Park Miejski "Lasek" - 23.09.2022 · fot. UM Czechowie-Dziedzice


Przypomnijmy, w ramach modernizacji Parku Miejskiego "Lasek" przewiduje się uatrakcyjnienie około 3,5 ha terenu, przebudowę alejek i placów, a także budowę nowych elementów służących wypoczynkowi i rekreacji, w tym - placów zabaw, siłowni zewnętrznych i tężni. Wyremontowany i uzupełniony o dodatkowe podesty zostanie istniejący skatepark. W parku pojawią się podnoszące bezpieczeństwo: nowe oświetlenie oraz system monitoringu.

Tuż po przebudowie w popularnym "Lasku" ma pojawić się także niecodzienna atrakcja, którą będzie... diabelski młyn! Konstrukcja ma powstać tuż obok ulicy Słowackiego, a ma nosić nazwę "Oko z zapałem", w nawiązaniu do hasła miasta. Co ona oznacza? Gotowość władz i mieszkańców Czechowic-Dziedzic do zmian, które często nie są możliwe ze względu na przepisy lub brak środków finansowych.

Ponadto władze naszego miasta, poprzez ustawienie konstrukcji w tym miejscu, chcą uatrakcyjnić centrum Czechowic-Dziedzic, aby mogło konkurować z atrakcjami Pszczyny oraz Bielska-Białej. Diabelski młyn ma być także bodźcem dla właściciela budynku, w którym niegdyś mieścił się pub "Stolarnia", do jego odnowienia.

Czechowicki diabelski młyn ma mieć parametry podobne do tego, który w 2021 roku stanął na rynku w Katowicach (wideo powyżej). Miał on 33 metry wysokości i 24 zadaszone wagoniki. Przejażdżka nim trwała 5 minut, a w jej trakcie młyn wykonywał trzy pełne obroty. Co ważne, konstrukcja z naszego miasta ma być oświetlona pomarańczowym światłem, aby samoloty lecące na nieodległe lotnisko w Kaniowie mogły go zobaczyć w nocy.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.