Wiadomości

  • 5 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 6357

Mistrz siatkówki w czechowickich szkołach. Poprowadził zajęcia

Marcin Prus, jeden z najbardziej utytułowanych polskich siatkarzy, po raz kolejny spotkał się z dziećmi uczęszczającymi do szkół podstawowych na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. Zajęcia zorganizowano w ramach Programu Profilaktyki Uniwersalnej "Mistrzem Być". Pilotażowo program został przeprowadzony w listopadzie ubiegłego roku.

Mistrz siatkówki w czechowickich szkołach. Poprowadził zajęcia - 3.04.2023 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


3 kwietnia Marcin Prus poprowadził zajęcia w Szkole Podstawowej w Zabrzegu. Uczestniczyły w nich dzieci z sołeckich szkół (SP Zabrzeg, SP2 Ligota, SP3 Ligota). Dzień później zajęcia z utytułowanym siatkarzem odbyły się w Szkole Podstawowej nr 5. Na sali gimnastycznej gościli uczniowie klas ósmych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej. W programie łącznie uczestniczyło blisko 370 dzieci.

Mistrzem być! - jest autorskim programem profilaktyczno-motywacyjnym, który wykorzystuje założenia logoterapii i ukierunkowany jest na unaocznienie i wzmacnianie czynników chroniących. Prowadzący zwraca szczególną uwagę na możliwość realizacji własnych marzeń, aspiracje, pomysł na życie i dążenie do osiągania zamierzonych celów. Przekazuje informacje o tym, jak istotne jest podejmowanie odpowiedzialnych decyzji i trzymanie życia we własnych rękach.

W ramach projektu młodzież szkolna miała możliwość spotkania się z autorem Programu - Marcinem Prusem, który jest także pedagogiem, psychologiem sportu, psychologiem biznesu, coachem, trener mentalnym oraz sportowym mistrzem - byłym reprezentantem Polski w piłce siatkowej juniorów i seniorów.

Wydarzenie zostało zorganizowane prze Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania narkomanii w Gminie Czechowice-Dziedzice na lata 2022-2025.

Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom składa serdeczne podziękowania Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Zabrzegu oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 5 za współpracę, gościnność oraz wzorową organizację miejsca spotkań. Dziękujemy także pozostałym szkołom uczestniczącym w Programie za odpowiedź na nasze zaproszenie i tak liczny udział.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.