Wiadomości

  • 8 kwietnia 2023
  • 16 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 5477

Oddali krew na pl. Jana Pawła II. Przed nami akcja w Miliardowicach

Za nami:

Za nami pierwsza z kwietniowych akcji krwiodawstwa na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. W czwartek, 13 kwietnia ambulans RCKiK stanął na placu Jana Pawła II. Kolejna okazja to podzielenia się życiodajnym płynem będzie w niedzielę, 16 kwietnia w Ligocie Miliardowicach.

Akcja krwiodawstwa na placu Jana Pawła II - 13.04.2023
Akcja krwiodawstwa na placu Jana Pawła II - 13.04.2023 · fot. Jerzy Zużałek


Podczas czwartkowej akcji krwiodawstwa zarejestrowało się 25 krwiodawców. Ostatecznie 21 z nich oddało krew - udało się zebrać 9,45 l życiodajnego płynu. Podczas akcji słodkie poczęstunki zapewniła piekarnia Asteria.

Akcja krwiodawstwa na placu Jana Pawła II - 13.04.2023
Akcja krwiodawstwa na placu Jana Pawła II - 13.04.2023 · fot. Jerzy Zużałek


W niedzielę, 16 kwietnia akcja krwiodawstwa odbędzie się w godzinach od 9.00 do 13.00 przy parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Ligocie Miliardowicach.

W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19 konieczne jest używanie maseczek ochronnych i rękawiczek. Przypominamy, że należy posiadać przy sobie dokument tożsamości, w dniu poprzedzającym oddawanie krwi unikać tłustych posiłków i alkoholu, a przed udaniem się do ambulansu należy spożyć lekki posiłek i dobrze nawodnić organizm. Powinno się wypić około 1,5 litra wody.

Warto zapoznać się z różnego rodzaju propozycjami zniżek i rabatów dla honorowych dawców krwi, jakie oferują krwiodawcom, np. hotele, motele, schroniska, cukiernie, kawiarnie itp. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.dawcomwdarze.pl i zapoznać się ze szczegółami.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.