Wiadomości

  • 28 kwietnia 2023
  • 3 maja 2023
  • wyświetleń: 6024

Nie będzie zwolnień, ale wzrost zatrudnienia. Właściciel zapowiada

W czwartek, 27 kwietnia w czechowickim Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie burmistrza Mariana Błachuta z Adamem Sikorskim, prezesem zarządu Grupy Unimot. Przypomnijmy, w wyniku fuzji Orlenu i Lotosu spółka została właścicielem Lotos Terminale w Czechowicach-Dziedzicach.

Spotkanie burmistrza Czechowic-Dziedzic z prezesem zarządu GRupy Unimot - 27.04.2023
Od lewej: Tadeusz Szkudlarski, Marian Błachut, Adam Sikorski - 27.04.2023 · fot. Facebook / Marian Błachut - Burmistrz Czechowic-Dz


Nowy właściciel czechowickiej bazy paliwowej pojawił się w gabinecie burmistrza w towarzystwie prezesa Lotos Terminale Tadeusza Szkudlarskiego. Samorządowiec podziękował mu "za osobiste zaangażowanie w dotychczasową, wieloletnią, dobrą współpracę Lotosu z Gminą Czechowice-Dziedzice".

- Przypomnę, że zaowocowała ona m. in. realizacją takich wspólnych projektów jak: "Zdolni z Czechowic-Dziedzic - miasta z zapałem", czy "Piłkarska Przyszłość z Lotosem", zaś Lotos - obok projektów wspierających sport i edukację - był jednym z głównych sponsorów Dni Miasta - zauważył burmistrz Marian Błachut, relacjonując spotkanie w mediach społecznościowych.

Jak zauważył samorządowiec, Unimot - będący największym niezależnym operatorem na polskim rynku paliwowym - to firma stawiająca na innowacyjne rozwiązania, dostosowujące działalność do zmieniających się uwarunkowań - paliwa ekologiczne, OZE. Nowy właściciel terminali zapowiada w Czechowicach-Dziedzicach działania modernizacyjne i rozwojowe, prowadzące w dalszej perspektywie nie tylko do utrzymania, ale wręcz wzrostu zatrudnienia.

- Rozmawiając o przyszłości czechowickiej bazy paliowej, działającej już teraz jako Unimot Terminale, rozmawialiśmy również o kontynuacji dobrej, partnerskiej współpracy naszego samorządu z nowym właścicielem - Grupą Unimot. Prezes Adam Sikorski zapewnił mnie o otwartości na potrzeby naszej społeczności oraz wspieranie lokalnych inicjatyw na co najmniej dotychczasowym poziomie - poinformował burmistrz Czechowic-Dziedzic.

- Dzisiejsza dobra rozmowa to dopiero otwarcie naszych kontaktów, ale jej przebieg pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość - podsumował Marian Błachut.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.