czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 stycznia 2008
  • wyświetleń: 1312

Świąteczny nastrój wciąż trwa...

Minął już świąteczny gwar i zamieszanie. Prezenty już dawno rozpakowane, a słodycze zjedzone. Okazuje się jednak, że nie dla wszystkich nastrój Świąt Bożego Narodzenia został już tylko zeszłorocznym wspomnieniem. Dla potrzebujących dzieci (które bowiem z dzieci nie potrzebuje okazania mu zainteresowania i prezentów) z Czechowic-Dziedzic i Pszczyny styczeń okazał się równie ciepły i świąteczny, co końcówka grudnia.

Reklama

Świąteczny nastrój wciąż trwa...
Grzegorz D. Szłowieniec


12-go stycznia w Czechowicach-Dziedzicach i 18-go stycznia w Pszczynie odbyła się Gwiazdkowa Niespodzianka – akcja międzynarodowej organizacji Samaritan’s Purse. Dzieci w otrzymanych prezentach dostały nie tylko potrzebne im artykuły i zabawki ale także coś więcej – świadomość tego, że gdzieś daleko, w innym kraju, ktoś mimo, że ich nie zna, pomyślał o nich i włożył wiele wysiłku w sprawienie im przyjemności. Dodatkowo dzieci mogły wysłuchać utworów dziecięcego zespołu „Miminga” prowadzonego przez Joannę Rzyczniok oraz brać udział, wraz z klaunami, w wielu grach i zabawach, organizowanych dla nich przez młodzież z Fundacji King’s Kids z Rudy Śląskiej oraz wolontariuszy z Kościoła Zielonoświątkowego w Czechowicach‑Dziedzicach.

http://www.foto.pless.pl/wiecej.php?action=pokaz&id=12110&akt=1 target=_blank class=dodaj>Zobacz zdjęcia!

W tegorocznej edycji akcji, w naszym regionie, dystrybutorem paczek przygotowywanych tym razem w większości, w Niemczech był Kościół Zielonoświątkowy w Czechowicach-Dziedzicach. W organizacji akcji pomagali także dyrektor Zespołu Szkół „Silesia”, Kazimierz Borawski, który użyczył miejsca pod organizacje akcji w Czechowicach‑Dziedzicach, Pszczyńskie Centrum Kultury przy szczególnym udziale Pań dyrektor - Ewy Spyra i Małgorzaty Tkaczyk, które użyczyły na rzecz akcji salę wraz ze sprzętem i pracownikami oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Pszczynie.

Mamy nadzieję, że za rok również znajdzie się wiele, a nawet jeszcze więcej, życzliwych i otwartych ludzi, wychodzących z gorącym sercem do dzieci, jak i wielu innych potrzebujących. Dziś, pozostaje nam, sobie tylko życzyć aby chęć pomocy i życzliwość pozostawała w nas przez cały rok.

Grzegorz D. Szłowieniec

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.