czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 stycznia 2008
  • wyświetleń: 1204

Policjanci przyjrzą się pieszym

Nieustanny wzrost liczby uczestników ruchu drogowego potęguje zagrożenie życia i zdrowia osób korzystających z dróg. Skala wypadków w Polsce, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym należy do największych w porównaniu do zachodnich krajów europejskich.

W ostatnim czasie na drogach powiatu bielskiego odnotowano liczne zdarzenia charakteryzujące się nagminnym łamaniem przepisów ruchu drogowego przez pieszych. Trwający okres zimowy i związany z tym fakt pogarszania się warunków drogowych jest przyczyną zwiększonego zagrożenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jednocześnie brak rozwagi ze strony pieszych potęguje te zagrożenia. Dlatego też policjanci bielskiej drogówki przeprowadzili działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. We wczorajszej akcji pod kryptonimem "PIESZY" uczestniczyło 37 policjantów, których wspomagali ich koledzy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, Strażnicy Miejscy i żołnierze Żandarmerii Wojskowej.

W efekcie funkcjonariusze stwierdzili, że aż w 103 przypadkach kierujący i piesi naruszyli przepisy ruchu drogowego. W sumie 27 pieszych i 21 kierujących pojazdami ukarano mandatami karnymi, wobec 55 osób zastosowano pouczenia.

Podobne akcje będą kontynuowane. W najbliższych dniach policjanci będą bacznie przyglądać się zachowaniu pieszych na naszych drogach. Wobec osób, które w sposób rażący zlekceważą zasady i przepisy ruchu drogowego, policjanci stosować będą represyjne formy karania. W takiej sytuacji nieodpowiedzialny pieszy nie będzie mógł liczyć na żadne pobłażanie ze strony stróżów prawa.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.