Wiadomości

  • 19 czerwca 2023
  • 20 czerwca 2023
  • wyświetleń: 4118

Wielka Liga Czytelników: uczniowie z Ligoty Mistrzami Polski!

Drużyna uczniów z klas drugich w składzie: Lilianna Budny, Filip Grabiarz i Dominik Zeman wzięła udział w finale VI Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników, który odbył się 12 maja. Wspaniała trójka zajęła I miejsce oraz uzyskała tytuł Mistrza Polski! Wielkie gratulacje!

Wielka Liga Czytelników: uczniowie z Ligoty Mistrzami Polski- 05.2023
Wielka Liga Czytelników: uczniowie z Ligoty Mistrzami Polski - 05.2023 · fot. Małgorzata Mola


W roku szkolnym 2022/2023 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Powstańców Śląskich w Ligocie po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych i równocześnie promowanie czytelnictwa i kreowanie mody na czytanie.

Konkurs dzielił się na kilka etapów: szkolny, powiatowy, wojewódzki i ogólnopolski. W etapie szkolnym mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie, a zgłosiło się ich aż 23. Zadaniem uczestników konkursu było przeczytanie pięciu książek i wypełnienie testów dotyczących ich treści. Na tym etapie można było korzystać z pomocy rodziny.

Wielka Liga Czytelników: uczniowie z Ligoty Mistrzami Polski- 05.2023
Wielka Liga Czytelników: uczniowie z Ligoty Mistrzami Polski - 05.2023 · fot. Małgorzata Mola


Do etapu powiatowego przeszły osoby, które uzyskały najwięcej punktów z testu kwalifikacyjnego z treści kolejnej książki. Odtąd uczniowie ci reprezentowali naszą szkołę jako dwie drużyny: 3 osoby z klas 1-3 i dwie osoby z klas 4-6.

W kolejnych etapach uczniowie musieli czytać nowe książki i uczyć się ich treści niemal na pamięć. Etapy te odbywały się online w szkole, a każdy test składał się z wielu szczegółowych pytań (nawet 180). W tym roku z klas 1-3 w finale powiatowym udział wzięli uczniowie klasy 2b - Lilianna Budny i Filip Grabiarz oraz Dominik Zeman z klasy 2a, a z klas 4-6 Nina Koprzywa (4b) oraz Miłosz Majcherczyk (6b).
Drużyna z klas młodszych zdobyła I miejsce oraz tytuł Mistrza Powiatu. Drużyna z klas starszych wywalczyła III miejsce oraz tytuł II Wicemistrza Powiatu.

Wielka Liga Czytelników: uczniowie z Ligoty Mistrzami Polski- 05.2023
Wielka Liga Czytelników: uczniowie z Ligoty Mistrzami Polski - 05.2023 · fot. Małgorzata Mola


Jednak to nie koniec sukcesów naszych uczniów. Drużyna w składzie: Dominik Zeman, Lilianna Budny i Filip Grabiarz przeszła do etapu wojewódzkiego konkursu, w którym również zdobyła I miejsce oraz tytuł Mistrza Województwa. Na koniec drużyna wzięła udział w ogólnopolskim teście finałowym, zdobywając I miejsce oraz zaszczytny tytuł Mistrza Polski! Brawo!

Czytanie książek to wspaniała, efektywna i na dodatek bezpłatna metoda rozwoju, a chwile spędzane z rodzicami na czytaniu i dyskusji o treści książki znakomicie wpływają na relacje rodzinne. W tym konkursie sukcesem jest przede wszystkim systematyczne czytanie.

Wielka Liga Czytelników: uczniowie z Ligoty Mistrzami Polski!

Wielka Liga Czytelników: uczniowie z Ligoty Mistrzami Polski!

Wielka Liga Czytelników: uczniowie z Ligoty Mistrzami Polski!

Małgorzata Mola

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.