Wiadomości

  • 6 października 2023
  • 15 listopada 2023
  • wyświetleń: 8915

[FOTO] 10 strzałów ku chwale Ojczyzny - otwarte zawody strzeleckie dla Niepodległej

187 zawodników wzięło udział w otwartych zawodach strzeleckich "10 strzałów ku chwale Ojczyzny", które zostały rozegrane na strzelnicy sportowej przy ulicy Barlickiego. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 12 listopada. Zobaczcie zdjęcia!

II Otwarte zawody strzeleckie - 10 strzałów ku chwale Ojczyzny - 12.11.2023 · fot. Grzegorz Załucki / czecho.pl


W tym roku organizatorzy z KS "SOKÓŁ" LOK w Czechowicach-Dziedzicach zbierali środki finansowe na rozwój młodzieżowej sekcji strzelectwa sportowego. Potrzeba około 10 tysięcy złotych na nowe karabiny, kompresor 300bar oraz akcesoria treningowe.

Konkurencje:

  • dorośli: pistolet bojowy, kal. 9×19, 5 strzałów próbnych, 5 strzałów ocenianych, wpisowe 30 zł,
  • młodzież od 14. roku życia: pistolet sportowy, kal. .22lr, 5 strzałów próbnych, 5 strzałów ocenianych, wpisowe 15 zł,
  • dzieci od 7. do 13. roku życia: pistolet lub karabin pneumatyczny, 5 strzałów próbnych, 5 strzałów ocenianych, wpisowe 10 zł.


Klasyfikację końcową zawodów można znaleźć tutaj.

Dodatkowymi atrakcjami podczas zawodów były: wystawa broni palnej i wyposażenia wojskowego, strefa harcerska i pierwszej pomocy oraz mała gastronomia: ciasta i coś ciepłego na jesienną aurę.

Zawody były współorganizowane z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach. Wydarzenie patronatem objął burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

ar, mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.