Wiadomości

  • 12 października 2023
  • 15 października 2023
  • wyświetleń: 11511

Czechowice-Dziedzice zostaną bez ważnego urzędu? Jest w trakcie reorganizacji

Czy filia Powiatowego Urzędu Pracy w Czechowicach-Dziedzicach zostanie zlikwidowana? Pytają o to nasi czytelnicy, do których docierają te niepokojące informacje. O komentarz poprosiliśmy Marka Hetnała, dyrektora bielskiego PUP, który uspokaja, że mieszkańcy gmin Czechowice-Dziedzice i Bestwina nadal będą obsługiwani przy czechowickiej ulicy Kopcia.

urząd pracy
Urząd Pracy w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Google Street View


Z prośbą o potwierdzenie lub zdementowanie informacji o likwidacji czechowickiej filii Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej poprosiła nas jedna z czytelniczek. Jak stwierdziła, "od kilkunastu dni słyszy plotki, że placówka ma zniknąć z naszego miasta".

- Wiem jedynie, że jeśli filia zostanie zlikwidowana, z wszystkim trzeba będzie jeździć do Bielska-Białej, co dla nas bezrobotnych, jako osób w trudnej sytuacji życiowej, jest sporym obciążeniem finansowym. Za chwilę w tym naszym mieście już nic nie będzie - dodała mieszkanka Czechowic-Dziedzic.

O informacje w tej sprawie portal czecho.pl poprosił dyrektora bielskiego PUP, Marka Hetnała. - Na ten moment nie planuje się likwidacji obsługi w Czechowicach-Dziedzicach. Urząd jest w trakcie reorganizacji, po której część obowiązków zostanie przejęta przez pracowników Urzędu w Bielsku-Białej. Jednakże obsługa klientów wymagająca bezpośredniego kontaktu (np. usługi doradcze i pośrednictwo pracy) nadal będą świadczone w Czechowicach-Dziedzicach, w Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym, który na ten moment pozostanie przy ul. Kopcia - powiedział w rozmowie z nami.

- Okres pandemii oraz konsekwencje dla polskiego rynku pracy wywołane konfliktem zbrojnym na terenie Ukrainy, tj. nałożenie na Urzędy Pracy nowych zadań i rozwiązań prawnych w zakresie cyfryzacji oraz internetowego dostępu klientów do Urzędu Pracy, spowodowały konieczność dostosowania struktury i organizacji tut. Urzędu do tych wymogów. W tym celu ciągle rozwijany jest portal praca.gov.pl, poprzez który można załatwić wiele spraw bez konieczności osobistej wizyty w Urzędzie. W tej sytuacji utrzymywanie obsługi w dotychczasowym kształcie nie jest możliwe, stąd decyzja o reorganizacji - dodał dyrektor Hetnał.

Dyrektor Marek Hetnał podkreślił, że mieszkańcy Czechowic-Dziedzic i Bestwiny cały czas mają możliwość załatwiania swoich spraw zarówno w naszym mieście, jak i w Bielsku-Białej. - Po zmianach organizacyjnych, jak wspomniałem wyżej, osoby niemające możliwości kontaktu z Urzędem drogą elektroniczną będą mogły nadal załatwić swoje sprawy osobiście w siedzibie Urzędu w Bielsku-Białej lub Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym na terenie Czechowic-Dziedzic - podsumował.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.