Wiadomości

  • 19 października 2023
  • 21 października 2023
  • wyświetleń: 3578

Wiatr do 100 km/h zapewni nam tropikalną noc. Jest pomarańczowy alert

Za nami:

Noc z piątku na sobotę odznaczy się w naszym regionie wyjątkową, jak na tę porę roku, temperaturą. Termometry mogą wskazać nawet od 20 do 23 stopni Celsjusza, co oznacza, że w październiku wystąpi "noc tropikalna". Będzie mocno wiać - IMGW wydało ostrzeżenie 2. stopnia.

Będzie wietrznie i ciepło, jak na październik. Czeka nas tropikalna noc!
Będzie wietrznie i ciepło, jak na październik. Czeka nas tropikalna noc! · fot. Pixabay


Jak czytamy w komunikacie Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie, "prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, z południa".

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%, a ostrzeżenie ma 2. stopień (w trzystopniowej skali). Alert obowiązuje dzisiaj (piątek 20 października) od godziny 10.00 do godziny 8.00 w sobotę 21 października na terenie Bielska-Białej oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego.

O modelach, które wskazują, że w naszym regionie termometry w nocy z piątku na sobotę mogą wskazać nawet 23 stopnie Celsjusza, poinformował profil Czecho Meteo Pogoda na Facebooku. - Piątek zapowiada się coraz cieplejszy i wietrzny. W nocy z piątku na sobotę noc tropikalna i to w październiku? Czemu nie.. Na to wszystko wskazują wyliczenia modeli numerycznych. Na obecny czas, to naprawdę anomalia - możemy przeczytać we wpisie.

Będzie wietrznie i ciepło, jak na październik. Czeka nas tropikalna noc!
Będzie wietrznie i ciepło, jak na październik. Czeka nas tropikalna noc! · fot. wxcharts/ECMWF.HRES


Jak dodał administrator profilu, wiać ma silny wiatr z południa. Według prognoz może osiągnąć prędkość w porywach do 80 kilometrów na godzinę. Co ciekawe, w sobotę w Polsce wystąpią duże różnice temperatur - na północy naszego kraju słupki rtęci wskażą wartości tylko niewiele większe od 0.

Będzie wietrznie i ciepło, jak na październik. Czeka nas tropikalna noc!
Będzie wietrznie i ciepło, jak na październik. Czeka nas tropikalna noc! · fot. ECMWF/WXCHARTS

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.