Wiadomości

  • 10 listopada 2023
  • 15 listopada 2023
  • wyświetleń: 11170

MOSiR przygotowuje się do otwarcia lodowiska. Jakie będą ceny biletów?

Jak już informowaliśmy, po rocznej przerwie MOSiR uruchomi sezonowe lodowisko. Trwają prace przygotowawcze, o których powiedział nam Paweł Lękawa, dyrektor MOSiR. Zdradził także, jakich podwyżek cen biletów mogą spodziewać się osoby, które będą korzystać z obiektu.

Łyżwy, mosir, zima, lodowisko, łyżwiarz
MOSiR przygotowuje się do otwarcia lodowiska. Jakie będą ceny biletów? · fot. mp / czecho.pl


Przypomnijmy, przy okazji komunikatu o czasowym zamknięciu basenu "Wodnik" - od 1 listopada do 31 grudnia - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował również, że "rozpoczął prace przygotowujące obiekt sztucznego lodowiska do otwarcia w bieżącym sezonie zimowym".

O szczegóły portal czecho.pl zwrócił się do Pawła Łękawy, dyrektora MOSiR. - Zgodnie z zapowiedzią, MOSiR po rocznej przerwie planuje uruchomienie lodowiska. Przygotowania do otwarcia sezonu rozpoczęły się już w październiku. W chwili obecnej trwają prace przygotowawcze, które obejmują wszystkie prace remontowe, serwisowe oraz obowiązkowe przeglądy - przekazał nam.

Prace serwisowe polegają m.in. na dokonaniu wymian lub uzupełnień olejów i cieczy chłodniczych, naprawie i remoncie sprężarek silników, wentylatorów oraz szafy sterowniczej. Przeglądu urządzeń chłodzących dokonuje Urząd Dozoru Technicznego. Pracownicy rozpoczęli już przygotowania terenu, dokonując częściowej rozbiórki kortów tenisowych i ułożenia band. Dodatkowo trwają prace remontowe pojazdu czyszczącego i wygładzającego lód czyli rolby, niezbędnej do utrzymania tafli lodowiska w sezonie.

- Wymieniony szeroki zakres tych prac oraz ich zakończenie wraz z niezbędnymi odbiorami końcowymi pozwoli na uruchomienie agregatów i rozpoczęcie procesu chłodzenia podłoża, co jest podstawą do podjęcia decyzji o terminie otwarcia. Dodatkowym i bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na tą decyzję są oczywiście warunki atmosferyczne, które wydłużają lub skracają proces przygotowania tafli lodu. W związku z tym, na ten moment nie jesteśmy w stanie podać precyzyjnej daty otwarcia obiektu - wyjaśnił dyrektor Łękawa.

Dyrektor MOSiR poinformował także, że cennik biletów ulegnie zmianie i podany zostanie wraz z terminem otwarcia obiektu. - Wzrost cen biletów sięgać będzie poziomu 2 zł dla biletów normalnych i 1 zł dla biletów ulgowych, okolicznościowych i pozostałych - dodał.

Przypomnijmy, w sezonie zimowym 2021/2022 bilet normalny na godzinę (45 minut + 15 minut) kosztował 9 złotych, a na 105 minut (90 + 15) - 16 złotych. Za ulgowe wejściówki trzeba było zapłacić odpowiednio 6 zł i 10 złotych (cennik sprzed dwóch lat można znaleźć tutaj).

W ramach funkcjonowania lodowiska podobnie jak w poprzednich sezonach, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje organizację akcji towarzyszących: Mikołaj na lodzie, kolorowe dni na lodowisku, zawody w jeździe szybkiej na lodzie, szkółka dla początkujących w trakcie ferii zimowych.

Czechowickie lodowisko zostanie uruchomione po rocznej przerwie. W 2022 roku obiekt pozostawał zamknięty przez plan oszczędnościowy, o czym informowaliśmy w artykule "Ile gmina zaoszczędzi na braku lodowiska? UM podaje wyliczenia".

Dodajmy, że od piątku 10 listopada czynne jest kryte lodowisko znajdujące się przy ulicy Słowackiego w Bielsku-Białej. Informacje na ten temat można znaleźć na portalu bielsko.info - w tym artykule.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.