Reklama

Wiadomości

  • 16 listopada 2023
  • 18 listopada 2023
  • wyświetleń: 2669

[FOTO] PKM ma instalację fotowoltaiczną. Zapowiada zakup kolejnych autobusów elektrycznych

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach zakończyło prace związane z montażem na terenie zajezdni autobusowej instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,56 kW. PKM przewodniczy Radzie czechowickiego Klastra Zielonej Energii.

Instalacja fotowoltaiczna zamontowana na terenie zajezdni PKM Czechowice-Dziedzice · fot. UM Czechowice-Dziedzice


- Ekologiczna i nowoczesna instalacja PV - wyposażona w panele bifacjalne, wykorzystujące również energię światła odbitego lub rozproszonego - będzie pozwalała na produkcję "zielonej energii" w miejscu jej zużycia. Spółka już posiada dwa autobusy elektryczne w swojej flocie wraz z infrastrukturą do ich ładowania i planuje dalszą wymianę autobusów dieslowskich na bezemisyjne "elektryki" - przekazał Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Planuje się, że inwestycja - po podpisaniu stosownej umowy - zostanie sfinansowana ze środków WFOŚiGW w Katowicach dzięki uzyskanej przez spółkę zgodzie na dofinansowanie zadania pod nazwą "Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej dla lokalizacji zajezdni autobusowej PKM w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Michała Drzymały 16", realizowanego w ramach Programu "50 kW na start", wspierającego przedsięwzięcia z zakresu odnawialnych źródeł energii dla przedsiębiorców.

- Opisane działania wpisują się w prowadzoną przez gminę Czechowice-Dziedzice politykę energetyczną, opartą o rozwój energetyki rozproszonej, nowoczesnych technologii jej pozyskiwania, w tym OZE oraz racjonalnego wykorzystywania lokalnych zasobów i źródeł energii - zwraca uwagę czechowicki Urząd Miejski.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.