Wiadomości

  • 22 listopada 2023
  • 25 listopada 2023
  • wyświetleń: 5981

[FOTO] Powalone drzewa i zerwana elewacja. Liczne interwencje strażaków w związku z wiatrem

W związku z silnym wiatrem, który występował w naszym regionie w czwartek 23 listopada oraz w nocy z czwartku na piątek, strażacy odnotowali liczne interwencje. Tylko w Czechowicach-Dziedzicach wyjeżdżali do zdarzeń związanych z warunkami atmosferycznymi 6 razy.

Interwencje związane z silnym wiatrem - 23.11.2023 · fot. OSP Czechowice; OSP Lipowiec; Nadesłane przez czytelników


Do groźnie wyglądającej sytuacji doszło około godziny 17.00 przy ulicy Legionów. Jak podają strażacy, na jednym z budynków mieszkalnych doszło do oderwania części okucia dachu i elewacji. Na szczęście nie było osób poszkodowanych.

Pozostałe zdarzenia dotyczyły drzew, m.in. na ulicy Mazańcowickiej, w rejonie stawów, drzewo spadło na jezdnię, blokując przejazd. Podobne zdarzenia miały miejsce przy placu Targowym oraz ulicach Zamkowej i Legionów. Ponadto przy ul. Krętej doszło do zerwania linii telekomunikacyjnej.

W sumie w województwie śląskim strażacy odnotowali 155 interwencji - to dane od godziny 15.00 w czwartek 23 listopada do godziny 6.00 w piątek 24 listopada, które podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Interwencje dotyczyły głównie wiatrołomów. Odnotowano także drobne uszkodzenia dachów w 4 budynkach mieszkalnych (obróbki blacharskie, pokrycie dachowe). 3 interwencje dotyczyły pompowania wody. Najwięcej interwencji miało miejsce w powiecie bielskim i Bielsku-Białej - 17.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.