Wiadomości

  • 11 grudnia 2023
  • 13 grudnia 2023
  • wyświetleń: 6176

[FOTO] Na stacji Czechowice-Dziedzice w końcu pojawiły się wyświetlacze informacji pasażerskiej

To dobra wiadomość dla pasażerów kolei. Na stacji Czechowice-Dziedzice w końcu pojawiły się ekrany systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Powinny zostać uruchomione do końca roku.

Wyświetlacze na stacji kolejowej Czechowice-Dziedzice - 10.12.2023 · fot. mp / czecho.pl


System dynamicznej informacji pasażerskiej został zamontowany w ramach dodatkowego zadania w ramach przebudowy czechowickiego węzła kolejowego. Ekrany pojawiły się na peronach, a także w przejściu pod torami. Dodatkowym udogodnieniem będą wyświetlacze zawierające wizualne informacje o najbliższych pociągach.

W ramach tego samego zadania w Zabrzegu i Goczałkowicach-Zdroju zamontowano system do emisji dźwiękowych komunikatów oraz zegary. Będzie działał automatycznie, pozostawiając również możliwość wygłoszenia zapowiedzi słownych przez pracownika z budynku lokalnego centrum sterowania w Czechowicach-Dziedzicach.

Warto dodać, że na wyżej wymienionych stacjach pojawiły się również dodatkowe kamery, które zwiększą bezpieczeństwo podróżnych i zapewnią możliwość szybkich reakcji służb porządkowych.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego

Od 2019 roku trwa przebudowa czechowickiego węzła kolejowego. Dzięki niej przebudowano stacje Czechowice-Dziedzice, Zabrzeg oraz Goczałkowice-Zdrój. Wymieniono także między innymi tory oraz elementy sieci trakcyjnej. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj