Wiadomości

  • 21 grudnia 2023
  • wyświetleń: 5777

Jesteśmy ludźmi. "STOP! bezdomności i żebractwu" w Czechowicach-Dziedzicach

Materiał partnera:

Fundacja Czechowic-Dziedzic wystąpiła z wnioskiem do Ośrodka Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach oraz Rady Miejskiej i Burmistrza Czechowic-Dziedzic o zatrudnienie profesjonalnie przeszkolonych streetworkerów.

Osoby bezdomne i żebrzące pod sklepami w Czechowicach-Dziedzicach to narastający, wielopoziomowy temat, z którym należy się zmierzyć w inny sposób niż dotychczas.

Przeszkolone osoby - streetworkerzy, które będą wychodzić bezpośrednio na ulicę, mogą mieć dobry wpływ na odpowiednie działanie i podejmowanie właściwych decyzji w zakresie celowej pomocy dla osób bezdomnych potrzebujacych w różnym zakresie.

Są miasta w Polsce i na świecie, które wprowadziły takie rozwiązanie i bardziej efektywnie potrafią monitorować ten trudny problem bezdomności i żebractwa.

Dobrym, wstępnym podejściem byłoby zorganizowanie w Czechowicach-Dziedzicach konferencji i zaproszenie na nią osób i instytucji, które tematem zajmują się na co dzień w celu podzielenia się swoimi doświadczeniami w tym zakresie.

Uważamy, że odpowiednio ubrani streetworkerzy (w oznaczonych ubraniach), pojawiający się systematycznie w przestrzeni publicznej Czechowic-Dziedzic, dają większe poczucie bezpieczeństwa zarówno bezdomnym, jak i mieszkańcom Czechowic-Dziedzic.

"Bezwiedne ocenianie osób bezdomnych i żebrzących nic nie wnosi a jedynie pogłębia problem". Brak empatii w tym przypadku będzie prowadzić do większego problemu i braku społecznego zrozumienia.Petycja/wniosek nr. 10/.21/12/23 r.

Fundacja Czechowic-Dziedzic
43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Legionów 125

Biuro Fundacji:
43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Wąska 2A - Mały Ratusz
Adres do korespondencji:
fundacjaczechowicdziedzic@gmail.com

Do:
Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach
Plac Jana Pawła II 1
43-502 Czechowice-Dziedzice

Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach
ul. Kolejowa 37
43-502 Czechowice-Dziedzice

Fundacja Czechowic-Dziedzic składa wniosek/petycję o zatrudnienie na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice profesjonalnych streetworkerów, którzy będą zajmować się rozwiązywaniem problemów bezdomności i żebractwa w przestrzeni publicznej na terenie Czechowic-Dziedzic.

Bezpośrednim zadaniem streetworkerów będzie mobilna pomoc i odpowiednie ukierunkowanie osób bezdomnych z kierowaniem w miejsca, gdzie będą mogli otrzymać wsparcie w postaci darmowych posiłków, wody i potrzebnej opieki lekarskiej.

Uważamy, że ten istotny, narastający problem, który jest widoczny w Czechowicach-Dziedzicach powinien być rozwiązywany i na bieżąco monitorowany przez właściwie przygotowane do tego instytucje oraz zatrudnione osoby pełniące funkcje m.in. streetworkerów.

Wniosek powinien być rozpatrzony w trybie normatywnym.

Fundacja Czechowic- Dziedzic
Prezes zarządu
Piotr Lot


Fundacja Czechowic-Dziedzic

43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Legionów 125Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Fundacja Czechowic-Dziedzic" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Fundacja Czechowic-Dziedzic

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Fundacja Czechowic-Dziedzic" podaj