Wiadomości

  • 11 stycznia 2024
  • wyświetleń: 2437

Ich koncerty co roku zachwycają publiczność. Można wspomóc wydanie ich płyty

Za nami Koncert Świąteczny zespołu Stim, który odbył się w niedzielę 7 stycznia w czechowickim kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego. Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka na pokrycie kosztów organizacji wydarzenia, a także wydanie płyty zespołu Stim.

Koncert Świąteczny zespołu Stim
Koncert Świąteczny zespołu Stim · fot. Stim


Zespół Stim powstał w 2018 roku, a jego początki związane są ze środowiskiem czechowickiego liceum. Grupę uczniów połączyła wówczas miłość do muzyki. Wkrótce znaleźli sposób, aby tę pasję realizować razem - zaczęli się spotykać na próby już nie tylko w LO, ale także przy parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Czechowicach-Dziedzicach. Od początku liderem, menagerem zespołu oraz organizatorem i pomysłodawcą większości inicjatyw jest Łukasz Wróblewski.

Debiut Stimu to koncert zatytułowany "Kolędy świata", który miał miejsce w kościele na Lipowcu oraz w auli szkoły. Energia i zapał młodych artystów przyciągała publiczność na ich występy, ale i chętnych do dołączenia do zespołu - Stim się rozrastał. W tej chwili w jego skład wchodzi 18 muzyków, a nie są to wszyscy, którzy w minionych latach byli jego członkami.

Koncert Świąteczny zespołu Stim - 07.01.2024 · fot. Grzegorz Załucki / czecho.pl


Niestety po obiecującym starcie, zespół musiał znaleźć formułę, aby koncertować w czasie pandemii - dzięki transmisji on-line udało się także w tzw. latach covidowych dotrzeć z kolędą do domów czechowickich - i nie tylko czechowickich - rodzin. Od początku artyści byli zapraszani, aby zagrać w innych parafiach, środowiskach - znani są w Dankowicach, Oświęcimiu, Zabrzegu i innych miejscach.

Obecnie każdy ich koncert to spektakularne wydarzenie. Składają się na to: profesjonalna realizacja dźwięku i światła, zdjęcia, transmisje, a przede wszystkim doskonały poziom muzyczny. Przygotowywane wiele miesięcy wcześniej aranżacje utworów związanych z Bożym Narodzeniem oraz dobór repertuaru tworzą zawsze spójną koncepcję koncertu. Staje się on więc nie tylko wydarzeniem muzycznym, ale także przeżyciem duchowym. Muzycy starają się, aby ich twórczość zmieniała świat poprzez zmianę konkretnego człowieka, rodziny, środowiska.Zespół istnieje już 5 lat i dalej zrzesza ludzi i pasją, którzy chcą bezinteresownie służyć swym talentem innym. Zapał do działania, entuzjazm i gorliwość muzyków, powodują, że STIM jest zjawiskiem niezwykłym w naszej społeczności.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.