Wiadomości

  • 19 grudnia 2023
  • 20 grudnia 2023
  • wyświetleń: 3092

[FOTO] Świąteczny akcent na grudniowej sesji Rady Miejskiej. W tym roku ma szczególne znaczenie

Świątecznym akcentem rozpoczęła się grudniowa sesja Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Zanim radni pochylili się nad projektem przyszłorocznego budżetu gminy, harcerze przekazali na ręce przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego Betlejemskie Światło Pokoju.

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju podczas sesji Rady Miejskiej - 19.12.2023 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Betlejemskie Światło Pokoju do Czechowic-Dziedzic przywieźli harcerze z czechowickiego Hufca ZHP. Tradycyjnie już, harcerze przynieśli je również do Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Przekazujący Betlejemskie Światło Pokoju harcerze zaśpiewali kolędy wspólnie z radnymi i władzami gminy oraz przekazali radnym i burmistrzowi Marianowi Błachutowi życzenia bożonarodzeniowe. Z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego harcerze otrzymali słodki upominek.

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Zgodnie z tradycją stawiane jest na wigilijnym stole. Światło przywożone jest co roku z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem do katedry w Wiedniu.

Dzięki akcji skautów i harcerzy, przekazywane jest następnie do sąsiednich krajów. Pokonując kolejne granice, płomień z Betlejem trafia do najdalszych zakątków Europy. Akcja prowadzona jest od 1986 roku. Polscy harcerze biorą w niej udział od 1991 roku.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.