Wiadomości

  • 13 stycznia 2024
  • wyświetleń: 2743

Inwestycja za 500 000 zł w bielskim pediatryku. Do zakupu dołożyła się gmina Czechowice-Dziedzice

Na blok operacyjny bielskiego pediatryka trafi nowe ramię C RTG, które umożliwi lepsze kontrolowanie przebiegu operacji. Poprzednie, wyprodukowane w 2007 roku, było już mocno wyeksploatowane.

Nowe ramię C RTG trafiło do bielskiego Szpitala Pediatrycznego
Nowe ramię C RTG trafiło do bielskiego Szpitala Pediatrycznego · fot. materiał prasowy


Jak informuje szpital, zakup był o tyleż bardziej konieczny, gdyż placówka zwiększyła liczbę planowanych zabiegów. Wynika to z faktu, że duża ich część była w poprzednich latach przesuwana z powodu pandemii.

- Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy znaczący wzrost urazów u dzieci wymagających interwencji operacyjnej. Dlatego ramię C RTG bez wątpienia stanowi ważną część wyposażenia naszego bloku operacyjnego, gdzie wykonywane są procedury z zakresu ortopedii i traumatologii. Sprzęt ten pozwala na wykonywanie zdjęć dowolnego obszaru ciała pacjenta znajdującego się na stole operacyjnym, umożliwiając tym samym kontrolę przebiegu i wyniku operacji w dowolnym momencie - mówi lek. med. Mirosław Harężlak, Ordynator Oddziału Chirurgii Dziecięcej oraz Zastępca Dyrektora Szpitala Pediatrycznego do spraw Lecznictwa..

Dodał także, że ramię C RTG, którego dotąd używała placówka, miało już swoje lata, stąd decyzja o jego wymianie na obecne, nowsze oraz lepsze jakościowo urządzenie

Urządzenie kosztowało pół miliona złotych, a zakup sfinansowano dotacjami z Powiatu Bielskiego oraz gmin Czechowice-Dziedzice, Jaworze, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Porąbka, Wilamowice oraz Wilkowice i Kozy. Wsparcia też udzieliło PZU S.A. oraz miasto Bielsko-Biała.

KR / czecho.pl

źródło: Szpital Pediatryczny

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.