Wiadomości

  • 7 lutego 2024
  • 11 lutego 2024
  • wyświetleń: 13580

[FOTO] W końcu zakończył się uciążliwy remont. Droga "przy wspomożeniu" jest już przejezdna

Kierowcy mogą już przejechać fragmentem ulicy Legionów od skrzyżowania z DK-1 do ulicy Narutowicza. Przypomnijmy, ten uciążliwy remont pierwotnie miał zakończyć się pod koniec ubiegłego roku.

Fragment ul. Legionów od DK-1 do ul. Narutowicza - 7.02.2024 · fot. Adrian Migdał


Inwestycja rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku. Zakres robót obejmował przebudowę odcinka ulicy Legionów, od skrzyżowania z DK-1 do skrzyżowania z będącą również drogą powiatową ulicą Narutowicza, chodników o długości około 690 metrów, dwóch zatok autobusowych, a także doświetlenie przejść dla pieszych.

Ponadto przebudowane zostały skrzyżowania ulicy Legionów z wcześniej wspomnianymi DK-1 i ulicą Narutowicza, a jednym z ważniejszych elementów w zakresie tego zadania była dobudowa dodatkowego pasa ruchu relacji prawoskrętnej, dla kierowców włączających się do ruchu z ulicy Legionów na DK-1, w kierunku Pszczyny i Katowic.

Fragment ul. Legionów od DK-1 do ul. Narutowicza - 7.02.2024 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


- To krótki odcinek, ale bardzo ważny. Wielu samorządowców - nasi radni powiatowi i burmistrz Czechowic-Dziedzic zabiegało o to, aby powstał dodatkowy pas na wyjeździe na DK-1. To skrzyżowanie należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach, ale to myśmy pozyskali na tę inwestycje środki dodatkowe i ją zrealizowali. Mam nadzieję, że korki które tworzą się tu w godzinach szczytu zostaną choć trochę rozładowane - mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

Przedsięwzięcie kosztowało 6,2 mln zł, z czego 50% powiat bielski pozyskał z subwencji ogólnej budżetu państwa. Resztę, po połowie dołożyły samorządy: powiatowy i czechowickiej gminy.

Fragment ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach, który zostanie poddany przebudowie - 19.07.2023
Fragment ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach - 19.07.2023 · fot. mp / czecho.pl


Jak podkreśla starosta Andrzej Płonka, modernizacja drogi powiatowej w Czechowicach-Dziedzicach - ul. Legionów jest jednym z priorytetów, jeśli chodzi o układ komunikacyjny w powiecie bielskim. Ze względu na wysokie koszty, inwestycja została podzielona na 4 etapy. Obecnie drogowcy pracują także na fragmencie od skrzyżowania z ul. Lipowską do granicy z Bielskiem-Białą. Te roboty mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.