Wiadomości

  • 5 kwietnia 2024
  • 6 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 6519

Co dalej z ulicą Legionów? Do modernizacji przygotowywany jest kolejny odcinek drogi

Powiat bielski przygotowuje się do modernizacji kolejnego odcinka ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach. Chodzi o fragment tej drogi od skrzyżowania z ulicą Lipowską do "Starej Gminy".

Ulica Legionów w Czechowicach-Dziedzicach, w rejonie "Starej Gminy"
Ulica Legionów w Czechowicach-Dziedzicach, w rejonie "Starej Gminy" · fot. mp


Przypomnijmy, niedawno zakończyła się przebudowa odcinka ul. Legionów od skrzyżowania z ul. Narutowicza do DK-1 z budową prawoskrętu. Drogowcy nadal pracują na fragmencie ul. Legionów - od skrzyżowania z ul. Lipowską do granicy z Bielskiem-Białą. Ta część będzie gotowa w tym roku. Koszt dotychczasowych robót na obu odcinkach to ponad 25 mln zł.

Jakie są dalsze plany powiatu bielskiego dotyczące ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach? - Przebudowa ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach jest jednym z priorytetów władz powiatu. Przygotowany do modernizacji jest kolejny odcinek - od ul. Lipowskiej do "Starej Gminy". Gotowa jest dokumentacja, jest pozwolenie na budowę - przekazał portalowi czecho.pl Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej.

Dokumentacja obejmuje między innymi kompleksową przebudowę jezdni, budowę chodników, ścieżek rowerowych oraz przebudowę skrzyżowania Legionów/Kopernika/Łukasiewicza na skrzyżowanie typu rondo.

- W związku z tym, że szacowany koszt tylko tego fragmentu to grubo ponad 25 mln zł, trwają starania o dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Do "zrobienia" jest jeszcze odcinek od ronda przy Starej Gminie do ul. Narutowicza. To przedsięwzięcie czeka na opracowanie dokumentacji - dodał ZDP.

Jak poinformował niedawno burmistrz Marian Błachut w nagraniu z cyklu "Burmistrz odpowiada", planowana jest również przebudowa samego ronda przy "Starej Gminie", w celu upłynnienia ruchu i zmniejszenia korków.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.