Wiadomości

  • 6 marca 2024
  • 8 marca 2024
  • wyświetleń: 5138

Pociągi pojadą nawet 160 km/h. Będzie najwyższa prędkość w historii polskiej strony Śląska Cieszyńskiego

Od niedzieli 10 marca podniesiona zostanie dopuszczalna prędkość pociągów na obu torach linii kolejowej nr 93 między Czechowicami-Dziedzicami i Zabrzegiem oraz na łącznicy nr 790 pomiędzy dawnymi posterunkami Most Wisła oraz Ochodza. Informację podał w mediach społecznościowych portal Koleje Śląska Cieszyńskiego.

Czechowice,CzechowiceDziedzice,ZachódSłońca,Kolej,Jesień,Październik,LoveCzecho,LoveSilesia,fo
{Fragment linii kolejowej numer 93 pomiędzy Czechowicami-Dziedzicami a Zabrzegiem · fot. czecho.pl


Na swoim profilu na Facebooku "Koleje Śląska Cieszyńskiego" poinformowały, że po wykonanej certyfikacji prędkość drogowa pociągów zostanie zwiększona do 160 km/h. Będzie to jednocześnie najwyższa w historii prędkość na linii kolejowej polskiej strony Śląska Cieszyńskiego.

- Pierwszym przewoźnikiem, który skorzysta z niej, będzie PKP Intercity swoimi pociągami dalekobieżnymi kursującymi z Wisły Uzdrowiska do Olsztyna Głównego oraz z Czech do Przemyśla Głównego czy też Krakowa Głównego - przekazał portal Koleje Śląska Cieszyńskiego.

Docelowo, jak dodają KŚC, po pracach inwestycyjnych na ciągu Katowice - Zebrzydowice prędkość 160 km/h (z możliwością podwyższenia jej do 200 km/h po zabudowie m.in. systemu ETCS) zostanie uzyskana między Katowicami Piotrowicami a Zebrzydowicami.

Loading...

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.