Wiadomości

  • 9 marca 2024
  • 12 marca 2024
  • wyświetleń: 19705

Jest kolejny kandydat na burmistrza Czechowic-Dziedzic. To prezes Stowarzyszenia "Twój Samorząd"

Dariusz Czapiga, współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia "Twój Samorząd" został kolejnym kandydatem na burmistrza Czechowic-Dziedzic. Organizacja zarejestrowała go w PKW w czwartek 7 marca - jak poinformowała, jako jedna z pierwszych.

Dariusz Czapiga
Dariusz Czapiga · fot. Materiały prasowe


Dariusz Czapiga to 34-letni czechowiczanin, przedsiębiorca, mąż i ojciec dwójki dzieci. - Jest bezpartyjnym i stroniącym od wielkiej polityki działaczem społecznym. Od kilku lat wraz z grupą innych zapaleńców, zaangażowany jest w inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności - informuje Stowarzyszenie "Twój Samorząd".

- Do wyborów samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia, KWW Twój Samorząd zgłosił maksymalną możliwą ilość kandydatów we wszystkich trzech okręgach wyborczych, utworzonych na terenie naszej gminy. Idziemy do wyborów z hasłem: "Zmieńmy razem naszą gminę", bo uważamy, że po osiemnastu latach zarządzania miastem przez jedną osobę nadszedł czas na zmiany. Czas na odświeżenie doświadczonej, aczkolwiek w większości sędziwej już Rady Miejskiej. To odpowiedni czas na odmłodzenie zarówno stanowisk radnych miejskich, jak i włodarza Czechowic-Dziedzic - stwierdza Stowarzyszenie "Twój Samorząd".

Stowarzyszenie "Twój Samorząd", jak mówią jego przedstawiciele, "jako organizacja całkowicie apolityczna, zrzesza ludzi o różnych, często przeciwstawnych poglądach. Łączy na miłość i przywiązanie do naszego miasta".

- Dlatego jest nam na sercu interes mieszkańców i przede wszystkim to, by ożywić "uśpione" miasto. Dać mu nową energię i świeżość. Chcemy aktywizacji mieszkańców i chcemy, by Urząd Miasta nie był zamkniętym i zabetonowanym skansenem, a otwartym i przyjaznym społeczeństwu urzędem. I tym zasadniczo różnimy się od pozostałych ugrupowań startujących w nadchodzących wyborach - dodają.

Dotychczas swój start w wyborach na burmistrza z Czechowic-Dziedzic oficjalnie zapowiedzieli dotychczasowy włodarz miasta i gminy Marian Błachut, a także Justyna Rzepecka, obecna radna z ugrupowania Prawo i Sprawiedliwość. Pierwsza tura wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędzie się 7 kwietnia. Jeśli wybory nie rozstrzygną się w tym terminie, to 2. tura zaplanowana jest na 21 kwietnia.

Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.