Wiadomości

  • 9 kwietnia 2024
  • 14 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 32817

Brutalny napad i usiłowanie zabójstwa w Ligocie. Sprawcy uciekli z łupem

Powracamy do sprawy "zdarzenia o charakterze kryminalnym", które miało miejsce na terenie jednej z posesji w Ligocie. Śledztwo, początkowo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Pszczynie, zostało przejęte przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach.

taśma policyjna, zabójstwo, zbrodnia, miejsce zbrodni
Brutalny napad i usiłowanie zabójstwa w Ligocie. Sprawcy uciekli z łupem - zdj. ilustracyjne · fot. czecho.pl


Przypomnijmy, jak informowaliśmy w artykule ""Zdarzenie o charakterze kryminalnym" w Ligocie. Trwa śledztwo prokuratury", w środę 3 kwietnia po południu na pograniczu Czechowic-Dziedzic i Ligoty zaroiło się od policyjnych radiowozów, a na okolicznych drogach policjanci ustawili punkty blokadowe. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że doszło do brutalnego napadu na terenie prywatnej posesji.

Jak dowiedział się portal czecho.pl, Prokuratura Okręgowa w Katowicach nadzoruje śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa w związku z mającym miejsce w środę 3 kwietnia rozbojem.

- Sprawcy przestępstwa wtargnęli do domu położonego w Ligocie i po zastosowaniu przemocy zabrali w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie 10 000 złotych - przekazał nam Aleksander Duda z zespołu prasowego katowickiej Prokuratury Okręgowej.

Jak dodał, "obecnie trwają intensywne czynności policji oraz prokuratury w celu ustalenia przebiegu zdarzenia oraz sprawców przestępstwa".

W sprawie występuje dwoje pokrzywdzonych, a w wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała jedna osoba.

- Bardzo wstępny etap postępowania przygotowawczego oraz dobro śledztwa uniemożliwiają przekazanie w tym momencie szerszych informacji na temat szczegółów zdarzenia - podsumował Aleksander Duda z zespołu prasowego Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

mp / czecho.pl

Reklama