Wiadomości

  • 12 kwietnia 2024
  • 14 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 8079

[FOTO] Skomplikowana akcja służb ratunkowych na zaporze w Goczałkowicach-Zdroju

W czwartek 11 kwietnia na koronie zapory w Goczałkowicach-Zdroju odbyły się ćwiczenia służb ratunkowych. Ich scenariusz zakładał, że do wody wpadł mężczyzna. Strażacy ćwiczyli ratownictwo wysokościowe na uprzężach alpinistycznych. Szkolenia to nieodłączny element pracy każdego ratownika. Życie pisze najróżniejsze scenariusze, więc strażacy szkolą się w najróżniejszych sytuacjach, by nieść pomoc w każdej okoliczności.

Ewakuacja osoby z wody. Ćwiczenia w Goczałkowicach-Zdroju - 11.04.2024 · fot. nadesłane przez czytelnika


Na koronie zapory w Goczałkowicach-Zdroju strażacy ćwiczyli hipotetyczną sytuację, w której osoba wpada do wzburzonej wody w okolicach tzw. grzebieni. Woda nie jest tam głęboka, ale różne wiry i silny nurt sprawiają, że to bardzo niebezpieczna sytuacja. W innej części zapory ćwiczenia zakładały, że z dużej wysokości na konstrukcję zapory spadł człowiek. Strażacy ćwiczyli procedury medyczne i ewakuację poszkodowanego metodami alpinistycznymi.

Ewakuacja poszkodowanego, który spadł na twarde podłoże z dużej wysokości. Ćwiczenia w Goczałkowicach-Zdroju - 11.04.2024 · fot. nadesłane przez czytelnika


Niedawno w naszej okolicy odbywały się inne ciekawe ćwiczenia. Te były związane z dużym i ważnym dla naszego regionu obiektem jakim jest Szpital Joannitas. Podczas treningów strażacy zapoznają się z konstrukcją obiektu, rozkładem pomieszczeń i szpitalnymi procedurami postępowania w przypadku konieczności ewakuacji. Czas szkoleń to czas na popełnienie błędów i wyciąganie z nich wniosków. Na prawdziwej akcji, gdzie zagrożone jest życie ludzkie, nie ma na to miejsca, więc tak ważne są tego typu zadania w terenie, gdzie każdy ratownik uczy się prawidłowych scenariuszy działania.

Loading...

sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.