czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 marca 2008
  • wyświetleń: 720

'Bezpieczny weekend' na drogach

W związku z rozpoczynającym się świątecznym weekendem śląscy policjanci przeprowadzą działania pod kryptonimem “Bezpieczny weekend".

Reklama

Policyjna akcja ma na celu poprawienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie negatywnych zachowań jego uczestników. Policjanci będą reagować na każde wykroczenie, eliminowani z dalszej jazdy będą nietrzeźwi użytkowników dróg. Patrole prewencji i ruchu drogowego będą wykorzystywały w maksymalny sposób urządzenia do badania stanu trzeźwości w wydychanym powietrzu i narkotestery. Z konsekwencją będą karani piraci drogowi, którzy poruszają się po śląskich drogach z nadmierną prędkością. O wynikach akcji będziemy informować w kolejnych komunikatach.

Okres przedświąteczny to czas wzmożonego ruchu pojazdów na naszych drogach. Sytuacja taka generując wzrost ilości pojazdów poruszających się po drogach - w konsekwencji może prowadzić do wzrostu liczby zdarzeń drogowych. Bez wątpienia przyczynia się do tego wszechobecne roztargnienie, pośpiech oraz co z przykrością trzeba stwierdzić – spożywanie alkoholu połączone z prowadzaniem wszelkiego rodzaju pojazdów oraz nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Dlatego też, życząc wszystkim udanego świątecznego wypoczynku apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas podróży. Pamiętajcie Państwo o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy jest rzeczą bezcenną.

KWP Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.