czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 czerwca 2008
  • wyświetleń: 2268

Maleją szanse na sprzedaż Silesii

Maleją szanse na sprzedaż kopalni w zaplanowanym terminie – do 30 czerwca. Jak dowiedziała się “Rz”, może on zostać przesunięty nawet o miesiąc.

Szkocka Gibson Group nie może przelać pieniędzy na konto właściciela kopalni – Kompanii Węglowej, póki zgody na sprzedaż Silesii w Czechowicach-Dziedzicach nie wydadzą resorty gospodarki i skarbu. A te, choć mają dokumenty od 12 maja, wstrzymują się z decyzją.

– Trwa analiza dokumentów – tłumaczy Maciej Wewiór, rzecznik resortu skarbu. Jak mówił “Rz” wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak, decyzja zapadnie do 30 czerwca (data graniczna sprzedaży w warunkach przetargu – red.).

Tyle że wtedy Kompania i Gibson mogą nie zdążyć z resztą formalności. Dlatego pojawił się pomysł przedłużenia terminu transakcji. W przeciwnym razie Szkotom przepadną 4 mln wadium, a KW, jeśli nie sprzeda kopalni, to ją zamknie, bo zakład, zatrudniający ok. 930 osób i wydobywający milion ton węgla rocznie, przynosi straty.

Więcej czytaj w "Rzeczpospolitej".

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.