Wiadomości

  • 18 lipca 2008
  • wyświetleń: 4764

Perspektywy pracy w Czechowicach

Artykuł sponsorowany:

Często zdarza się, że absolwenci lokalnych szkół średnich, aby rozpocząć studia najpierw muszą na nie zarobić. Stąd też wybierają studia zaoczne, które można łączyć z pracą. Są to najczęściej osoby młode, a więc energiczne, komunikatywne i kreatywne. Jednak czy pracodawcy dają im możliwość wykorzystania tych cech?

Niestety w większości tego typu przypadków okazuje się, że z powodu braku odpowiednich ofert na rynku pracy dla ludzi bez doświadczenia zawodowego, absolwenci w dużej liczbie decydują się podjąć pracę na produkcji w dużych zakładach, które może z wyjątkiem absolwentów szkół technicznych, nie dają specjalnych perspektyw rozwoju. Część osób decyduje się na pracę w Bielsku-Białej, jednak nie posiadając swojego samochodu, dojazd zatłoczonymi autobusami nie należy do przyjemności.

Otwarła się szansa, na choć częściową zmianę tej niekorzystnej sytuacji. W Czechowicach-Dz. przy ulicy Targowej od pewnego czasu swoje biuro posiada tyska firma Creative Center. Firma działa z powodzeniem na krajowym rynku od 2005 roku i zajmuje się branżą handlowo-dydaktyczną. Obserwując dobre wyniki CC jej założyciel, Pan Dariusz Majka podjął decyzję o rozwoju firmy.

Oddział w Czechowicach jest następstwem tej decyzji. Pomimo pracującego w nim, dynamicznie rozwijającego się zespołu, który korzysta z możliwości podnoszenia swoich kwalifikacji m.in. poprzez szkolenia, wyjazdy na koszt pracodawcy. CC ciągle poszukuję nowych pracowników, więc jest to spora szansa dla młodych ludzi z naszej okolicy, chcących realizować swoje plany. Niewątpliwym atutem tej propozycji jest możliwość pracy blisko miejsca zamieszkania, jak również łączenie pracy z nauką. Firma chętnie współpracuje ze studentami uczącymi się w systemie zaocznym.

Na zakończenie pozostaje mieć nadzieję, że w naszym mieście pojawią się podobne inicjatywy, jak ta ze strony Creative Center. Czego wszystkim mieszkańcom naszej gminy serdecznie życzę.

(aha)

--------------------------------------------

Creative Center
oddział Czechowice-Dz.:
Ul. Targowa 13
Tel. 032 737-68-03
e-mail. creativecenter@vp.pl
http://www.creativecenter.tychy.pl target=_blank class=dodaj>http://www.creativecenter.tychy.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.