Wiadomości

  • 13 października 2008
  • wyświetleń: 5244

Po ile mieszkania w Czechowicach?

Czechowicki portal czecho.pl oraz śląski serwis nieruchomości Mojelokum.pl wspólnie przygotowały analizę cen mieszkań na rynku nieruchomości w naszym regionie.

Po ile mieszkania w Czechowicach?


Na podstawie ogłoszeń opublikowanych w serwisie http://mojelokum.pl/ class=dodaj>Mojelokum.pl wyliczyliśmy jaka jest cena mieszkań w Czechowicach-Dziedzicach i jak te ceny kształtują się na tle okolicznych miejscowości. Pod uwagę, poza naszym miastem – wzięliśmy miasta: Pszczynę, Bielsko-Biała, Tychy i Katowice.

Okazuje się, że w porównaniu z większymi miejscowościami ceny mieszkań w Czechowicach-Dziedzicach (za metr kwadratowy) są najniższe. Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania wynosiła w miesiącu wrześniu 3060 złotych, podczas gdy w sąsiedniej Pszczynie już 3280 zł. Z kolei w Bielsku-Białej jest już to 3760 zł; w Tychach za metr kwadratowy mieszkania musimy zapłacić 4010 złotych, zaś w stolicy województwa 4170 złotych. Są to oczywiście ceny ofertowe.

Różnice te są jeszcze bardziej widoczne, gdy weźmiemy pod uwagę np. 60-metrowe mieszkanie. Za lokum o takiej powierzchni powinniśmy zapłacić w Czechowicach-Dziedzicach – 183.600 zł, w Pszczynie – około 196.800 złotych, w Bielsku – już ponad 225 tys. zł, w Tychach – nieco ponad 240 tys. zł, a w Katowicach – 250.200 złotych.

Ceny na Śląsku to jednak wciąż nic w porównaniu z innymi dużymi miastami w kraju. W najdroższym w kraju Sopocie metr kwadratowy mieszkania kosztuje około 11.000 złotych.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.