czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 lutego 2009
  • wyświetleń: 2115

Wolontariat w OPS Czechowice

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach został, jako jeden z dwunastu ośrodków w województwie śląskim, zakwalifikowany do udziału w projekcie „Wolontariat w Ośrodkach Pomocy Społecznej”.

Reklama

Celem projektu, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego przez Śląskie Forum Organizacji Pozarządowych KaFOS, jest przygotowanie instytucji do współpracy z wolontariuszami.

W ramach realizowanego cyklu spotkań przedstawicieli KaFOS z pracownikami OPS zaplanowano zorganizowanie jednodniowego szkolenia „Rola wolontariatu jako metody przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu” dla kadry ośrodka oraz przedstawicieli lokalnych instytucji pomocowych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Do udziału w szkoleniu zaproszeni zostali przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Czechowice-Dziedzice, przedstawiciele środowisk wykorzystujących wolontariat w swojej działalności oraz pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej czyli osoby, które mogłyby korzystać i współtworzyć wolontariat w Ośrodku Pomocy Społecznej. W celu inicjowania wspólnych działań na rzecz społeczności lokalnej a tym samym poznanie potrzeb drugiego człowieka ważna jest dobra współpraca wielu partnerów społecznych.

Podczas szkolenia poruszone będą podstawowe zagadnienia związane z wolontariatem, takie jak podstawy prawne, metody pozyskiwania i aktywizacji wolontariusza, aspekty zarządzania. Szkolenie poza pozyskaniem wiedzy, będzie okazją do wymiany doświadczeń i pomysłów w zakresie tworzenia i organizowania wolontariatu na terenie naszej gminy.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.