Wiadomości

  • 11 sierpnia 2009
  • wyświetleń: 1221

Strażacy na mistrzostwach

W dniach 7-9 sierpnia w Licheniu Starym odbyły się IV Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym, w których startowała drużyna strażaków -ratowników działająca przy OSP Kaniów.

Celem mistrzostw było sprawdzenie wyszkolenia w zakresie ratownictwa wodnego i powodziowego, podnoszenie kwalifikacji poprzez rywalizację sportową, wymiana doświadczeń w zakresie akcji ratowniczych oraz bezpieczeństwa na wodzie i nad wodą. Mistrzostwa rozegrane były w 4 konkurencjach podstawowych na wodzie i lądzie:
- tor przeszkód ,załoga wykonuje rzuty do celu rzutką oraz kołem ratunkowym i dokonuje holowania lekkiej łodzi do brzegu,
- budowa wału przeciwpowodziowego składającego się z 18 worków napełnionych piaskiem,
- wyścigi łodzi wiosłowych,
- slalom łodzi motorowych.

W mistrzostwach startowały 34 załogi z 12 województw. W klasie 30KM nasza drużyna zajęła 13 miejsce. W klasyfikacji generalnej 26 miejsce. Jest to bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę fakt, że startowaliśmy po raz pierwszy w mistrzostwach tej rangi. Byliśmy jedyną reprezentacją z Polski Południowej startującą w mistrzostwach. Uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia Sanktuarium Maryjnego w Licheniu oraz uczestniczenia w imprezach towarzyszących mistrzostwom.

Drużyna startowała w następującym składzie; Bieroński Jarosław, Bezegłów Sławomir, Kraus Marcin, Indeka Tomasz, zawodnicy rezerwowi; Hoczek Łukasz, Ubych Adam. Do mistrzostw drużynę przygotował Jacek Gruszka. Z ramienia Zarządu OSP drużyną opiekowali się Satława Andrzej, Gałuszka Piotr, do Lichenia zawiózł nas Kóska Łukasz, kierowca-mechanik.

Łukasz Hoczek / http://gminabestwina.info/ target=_blank class=dodaj>gminabestwina.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.