czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 czerwca 2010
  • wyświetleń: 3546

Dudek zadowolony z Czechów

We wtorek związkowcy z kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczęli negocjacje z czeskim Holdingiem Energetycznym i Przemysłowym w sprawie świadczeń społecznych.

Dudek zadowolony z Czechów


Na początek Czeski Holding Energetyczny i Przemysłowy, ubiegający się o kupno od Kompanii Węglowej kopalni "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach, przedstawił swoje założenia umowy społecznej.

W wypowiedzi dla PAP szef Solidarności w kopalni, Dariusz Dudek powiedział - "W ciągu tygodnia-dwóch będziemy chcieli przeanalizować przedstawione propozycje i rozpocząć rzeczywiste rokowania. Być może pewne sprawy trzeba będzie uściślić, jednak już teraz widać, że inwestor poważnie traktuje pracowników i na pewno dojdziemy do porozumienia".

Jak powiedział, dla załogi najważniejsze są gwarancje zatrudnienia po przejęciu kopalni przez inwestora. "Mamy zapewnienie, że nikt spośród obecnej załogi nie straci pracy. Inwestor zamierza też respektować obowiązujące regulacje, m.in. socjalne oraz dotyczące stosunków pracy" - dodał związkowiec.

Dla strony społecznej istotne jest również zapewnienie, że inwestor zamierza kontynuować i - poprzez inwestycje - rozwijać wydobycie węgla w "Silesii". "To ucina spekulacje, jakoby inwestor chciał kupić kopalnię po to, by ją zlikwidować" - podkreślił Dudek.

ups / czecho.pl, źródło: PAP, IAR

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.