czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 października 2010
  • wyświetleń: 5435

Orzeł Biały patronem Czwórki

Od 1 października Szkoła Podstawowa nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach ma nowego patrona - jest nim Orzeł Biały Uroczystość nadania imienia i odsłonięcia pamiątkowej tablicy odbyła się w piątek w godzinach południowych.

Reklama

Orzeł Biały patronem Czwórki
fot. UM Czechowice-Dziedzice


Uroczystości rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele pw. NMP Królowej Polski i przemarszem - obok budynku Urzędu Miejskiego - do budynku szkoły.

Po poświęceniu placówki, odsłonięto tablicę pamiątkową z wizerunkiem nowego logo (emblematu herbowego) szkoły. Przy okazji nadania nowego imienia otwarto w szkole również Izbę Regionalną, mieszczącą się na I piętrze w pracowni polonistycznej - uczniowie będą mogli teraz oglądać na co dzień, przy okazji zająć lekcyjnych, licznie zgromadzone w niej eksponaty i pamiątki z historii szkoły, naszego miasta i regionu, takie jak stare fotografie, świadectwa, księgi pamiątkowe, przybory szkolne i inne przedmioty domowego i ogólnego użytku.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością licznie przybyli goście, w tym Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Kwaśny, Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Stanisław Kopeć, śląski kurator oświaty Stanisław Faber, dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych i radny na sejmik wojewódzki Andrzej Kamiński, radni, dyrektorzy miejskich placówek oświatowych, nauczyciele szkoły, rodzice, absolwenci i uczniowie oraz reprezentanci związków zawodowych.

Przy okazji uroczystości, szkoła została uhonorowana Złotą Honorową Odznaką Województwa Śląskiego za zasługi, którą jej dyrektor Urszula Polaczek otrzymała z rąk reprezentującego Sejmik Wojewódzki radnego Andrzeja Kamińskiego. Na wniosek Burmistrza Czechowic-Dziedzic, dyrektor szkoły otrzyma również nagrodę śląskiego kuratora oświaty.

aka / czecho.pl, źródło: UM Czechowice-Dziedzice, http://www.um.czechowice-dziedzice.pl

---

http://www.bazafirm.pless.pl/public/logo/1314_centrum_fotograficzne_ryszard_zoczek_930.jpg align=right>Autor zdjęć: Centrum Fotograficzne Ryszard Żoczek
www: http://centrumfotograficzne.com target=_blank class=dodaj>centrumfotograficzne.com
mail: ryszard@centrumfotograficzne.com
tel. 0 600 065 053

Orzeł Biały patronem Czwórki · fot. Ryszard Żoczek / centrumfotograficzne.com

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.