Wiadomości

  • 5 lutego 2011
  • wyświetleń: 6611

Kopalnia: były nieprawidłowści?

Według przedstawicieli związku "Sierpień 80", doszło do nieprawidłowości przy sprzedaży kopalni "Silesia" czeskiemu inwestorowi. "Sierpień 80" ogłosił to podczas piątkowej konferencji w Katowicach.

Według związkowców, zakład w Czechowicach-Dziedzicach sprzedano razem ze zwałami za łączną cenę porównywalną z wartością zalegającego na tych zwałach węgla. Związkowcy powiadomili prokuraturę i ABW. Według Kompanii, zarzuty Sierpnia są nieprawdziwe. Spółka nie podaje ceny sprzedaży kopalni, powołując się na tajemnicę handlową.

Inny zarzut związkowców to działanie na niekorzyść spółki - polegać to miało na tym, że Kompania Węglowa odmówiła przyjęcia górników, którzy chcieli odejść z "Silesii" do innych zakładów. To - według Sierpnia 80 - stwarza zagrożenie życia i zdrowia załogi innych kopalń - brakuje w nich bowiem doświadczonej kadry, a mogli do nich trafić.

aka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.