Gorące tematy

  • 16 kwietnia 2024
  • 21 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 9714

Rusza inwestycja za ponad 5 400 000 złotych. Droga w Zabrzegu zostanie przebudowana

Powiat bielski ogłosił przetarg na pierwszą część inwestycji polegającej na rozbudowie i przebudowie ulicy Sikorskiego w Zabrzegu. Chodzi o odcinek tej drogi od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ulicą Zabrzeską.

Ulica Sikorskiego w Zabrzegu, rejon sklepu Panier
Ulica Sikorskiego w Zabrzegu, rejon sklepu Panier · fot. Facebook / Krzysztof Jarczok - Radny Rady Miejskie


Zakres inwestycji obejmuje rozbudowę i przebudowę drogi powiatowej ul. Sikorskiego w Zabrzegu, na odcinku od wiaduktu kolejowego na linii E65 do skrzyżowania z ul. Zabrzeską.

Prace będą obejmować wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni jezdni, chodników i zjazdów, budowę lub przebudowę i remont chodnika, budowę zatoki autobusowej, a także przebudowę skrzyżowań z innymi drogami powiatowymi oraz gminnymi.

Zamówienie obejmuje również przebudowę odwodnienia drogi, kanalizacji sanitarnej kolidującej z drogą, sieci wodociągowej, sieci elektro-energetycznej i telekomunikacyjnej, a także oświetlenia ulicznego.
Droga na odcinku objętym inwestycją osiągnie klasę techniczną Z.

Według planu zamówień publicznych powiatu bielskiego na 2024 rok wartość inwestycji to 7 023 614,27 zł brutto (5 458 996,34 złotych netto). Dołoży się do niej gmina Czechowice-Dziedzice, która przeznaczy na ten cel 1 811 807,13 złotych. Ponadto powiat otrzymał na realizację tej inwestycji 3 400 000 złotych z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa na 2024 rok.

Firmy, które chcą wziąć udział w przetargu, mają czas do 30 kwietnia na przesyłanie swoich ofert. Termin związania ofertą minie 29 maja. Od tego czasu wykonawca będzie miał 180 dni na realizację zadania.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.