czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 25 czerwca 2018
  • 26 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 9071

Lato z kulturą w Bielsku-Białej. Cykl koncertów na bielskim Rynku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Za nami:

W sobotę, 7 lipca zainaugurowana została tegoroczna edycja letnich koncertów plenerowych, które Bielskie Centrum Kultury zorganizuje w każdy wakacyjny weekend na bielskim Rynku. Tradycyjnie na terenie hali pod Dębowcem odbędzie się "Pożegnanie Lata". W namiocie zagrają Sound’n’Grace i IRA.

koncert na rynku
Lato z kulturą w Bielsku-Białej. Koncerty na bielskim Rynku · fot. Lucjusz Cykarski / Bielskie Centrum Kultury


Program koncertów na Rynku w ramach imprezy "Lato z Kulturą":
7 lipca, godz. 18.00 - Bielska Estrada
8 lipca, godz. 18.00 - Orkiestra im. Telemanna wraz z solistami
14 lipca, godz. 18.00 - Marcin Wyrostek
15 lipca, godz. 18.00 - Legend of Kazimierz
21 lipca, godz. 18.00 - Grupa Furmana
22 lipca, godz. 18.00 - Mariusz Kalaga
28 lipca, godz. 18.00 - Alosza Awdiejew
29 lipca, godz. 17.00 - 55. Tydzień Kultury Beskidzkiej

4 sierpnia, godz. 18.00 - Bielska Orkiestra Kameralna
5 sierpnia, godz. 17.00 - Tunia - muzyczne show dla dzieci
11 sierpnia, godz. 18.00 - Elena Rutkowska z zespołem
12 sierpnia, godz. 18.00 - Bielska Orkietra Dęta formacja wojskowa
19 sierpnia, godz. 17.00 - Pożegnanie lata: Sound’n’Grace, IRA - koncert na terenie obok hali pod Dębowcem
25 sierpnia, godz. 18.00 - Orkiestra im. Telemanna - muzyczne podróże dookoła świata
26 sierpnia, godz. 17.00 - Mechanicy Shanty

Popularny i lubiany zespół Bielska Estrada wystąpi 7 lipca o godz. 18.00. Bielska Estrada ma barwny program, który tworzy ciekawe widowisko pełne tańca, śpiewu, radości. Pojawiające się w nim tańce ludowe z różnych stron świata zostały przetworzone stylistycznie na potrzeby koncertów estradowych, podobnie estradowo przetworzone są kostiumy artystów. Repertuar Bielskiej Estrady składa się z kilku bloków tematycznych: jest blok polski, węgierski, bawarski, rosyjski, hiszpański, cygański czy country.Muzyczne podróże dookoła świata - pod tym hasłem Orkiestra im. Telemanna wraz z solistami zaprasza na koncerty na Rynku 8 lipca i 25 sierpnia o godz. 18.00. W pierwszym z koncertów w lipcu z orkiestrą wystąpi wirtuoz fletni Pana Georgij Agratina, grający także na cymbałach i sopiłce oraz organista Robert Grudzień i skrzypek Piotr Sadowski. W drugim, sierpniowym koncercie wśród solistów usłyszymy sopranistkę Agnieszkę Bochenek-Osiecką, tenora Michała Borkowskiego i Piotra Sadowskiego grającego na skrzypcach.Znakomity akordeonista Marcin Wyrostek szerszej publiczności dał się poznać jako zwycięzca drugiej edycji programu Mam Talent. Obecnie jest to artysta o ugruntowanej pozycji na polskiej scenie muzycznej, znany z wirtuozowskich wykonań i niebanalnego poczucia humoru. W 2010 roku wystąpił wspólnie ze sławnym Bobby’m McFerrinem. Obecnie jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w której studiował przed laty, i członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów. Na bielskim Rynku Marcin Wyrostek wystąpi z zespołem 14 lipca o godz. 18.00, w programie m.in. tanga.

Legend of Kazimierz jest grupą kreatywnych absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie, zafascynowanych tradycyjną muzyką Żydów aszkenazyjskich i bałkańską - szczególnie bułgarską. W koncercie muzyki klezmerskiej zespół Legend of Kazimierz wystąpi 15 lipca o godz. 18.00 na bielskim Rynku.21 lipca o godz. 18.00 na Rynku wystąpi Grupa Furmana. - Istniejemy na rynku muzycznym od 1998 roku. Nagraliśmy 5 płyt, zagraliśmy dziesiątki małych i dużych koncertów. Posiadamy charakterystyczne brzmienie wynikające z naszego instrumentarium (skrzypce, banjo, dobro, gitara basowa, bębny). Gramy głównie autorskie utwory, ale nie boimy się sięgać po standardy muzyki światowej i opracowywać je - tak piszą o sobie na swojej stronie www.grupafurman.pl.

Wokalista i gitarzysta nurtu country Mariusz Kalaga współpracował z czołowymi zespołami country, m.in. z Johnny Walker Band i Gangiem Marcela. Artysta wystąpi z zespołem 22 lipca o godz. 18.00.Profesor akademicki, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, wybitny naukowiec i artysta estradowy przez lata związany z krakowską Piwnica Pod Baranami - Alosza Awdiejew wystąpi wraz ze swoim zespołem 28 lipca o godz. 18.00 na Rynku.

Tradycyjnie na bielskim Rynku występują zagranicznie zespoły folklorystyczne uczestniczące w Tygodniu Kultury Beskidzkiej, który w tym roku odbywa się po raz 55. w dniach 28 lipca - 5 sierpnia. Zespoły TKB zobaczymy w Bielsku-Białej 29 lipca o godz. 17.00. Wystąpią: Nosa Terra z Pereiras (Mos) z Hiszpanii, Al-Azhar Kelapa Gading z Dżakarty z Indonezji oraz Kocaeli Armelit z Izmiru z Turcji.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj