czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 maja 2019
  • 3 maja 2019
  • wyświetleń: 5211

[FOTO] Majówka pod Dębowcem. Wystąpili Organek i Ania Dąbrowska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Organek i Ania Dąbrowska, artyści wybrani w plebiscycie zorganizowanym przez Bielskie Centrum Kultury, wystąpili 2 maja na plenerowej majówce na terenie hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej. Na pogodę i frekwencję organizatorzy nie mogli narzekać, choć prognozy pogody na majówkę nie były zbyt optymistyczne. Wspólnie z bielszczanami bawił się prezydent miasta, Jarosław Klimaszewski.

Ogranek w Bielsku-Białej - 2.05.2019 · fot. sid / bielsko.info


ORGANEK - grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tekstów, opowiadań i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Tomasz Organek jest również Ambasadorem Honorowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz posiadaczem własnej Katarzynki w Piernikowej Alei Gwiazd. Do chwili obecnej zespół wydał dwie płyty długogrające, (Głupi 2014 - nominacja do Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Rock oraz Czarna Madonna 2016 - Fryderyki 2017 w kategorii Album Roku Rock oraz Piosenka Roku ) - oba albumy uzyskały status platynowej płyty.

Przez dwa lata (2016 - 2017) zespół był trzonem Orkiestry Męskiego Grania i jest współautorem dwóch płyt koncertowych MGO, które również pokryły się platyną. Dyrektorem muzycznym obu edycji był Tomasz Organek. W skład zespołu wchodzą: Tomasz Organek (gitara, śpiew), Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Robert Markiewicz (perkusja). Zespół zagrał do chwili obecnej kilkaset koncertów w Polsce i za granicą (Litwa, Francja, Anglia, Szkocja, Irlandia, Szwajcaria, Bułgaria) ciesząc się ogromnym zainteresowaniem publiczności oraz wielomilionową oglądalnością swoich teledysków.

Jego piosenki zajmują czołowe miejsca na listach przebojów polskich rozgłośni radiowych. ØRGANEK jest również stałym bywalcem największych polskich festiwali (m.in Woodstock Festival, Jarocin Festival, Open’er Festival, Orange Festival, Męskie Granie, Europejski Stadion Kultury, CJG Festiwal, Green Festival i wiele innych). Jesienią grupa ØRGANEK wydała suplement do płyty Czarna Madonna, który zawiera wszystkie piosenki kojarzące się z jego działalnością, co jednocześnie można będzie potraktować jako podsumowanie pięcioletniej działalności oraz wstęp do nowego etapu, który grupa chce zacząć nowym albumem planowanym na jesień 2019.

Majówka pod Dębowcem - 2.05.2019
Na pogodę i frekwencję organizatorzy nie mogli narzekać, choć prognozy pogody na majówkę nie były zbyt optymistyczne, pod Dębowcem zameldowało się kilka tysięcy osób - 2.05.2019 · fot. bielsko.info


Ania Dąbrowska - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka.
Dotychczas nagrała 7 płyt, z których każda uzyskał status Platynowej: „Samotność po zmierzchu" 2004
„Kilka historii na ten sam temat" 2006
„W spodniach czy w sukience?" 2008
„Ania Movie" 2010
„Bawię się świetnie" 2012
„Dla naiwnych marzycieli" 2016
„The Best Of" 2017 Łącznie sprzedała ponad 500 000 płyt. Jest laureatką 9 Fryderyków, a także wielu innych nagród branżowych.
Laureatka Fryderyka 2017 w kategorii Album Roku Muzyka Pop.

Ania Dąbrowska w Bielsku-Białej - 2.05.2019 · fot. sid / bielsko.info


ZAPIS RELACJI NA ŻYWO:
Loading...


Loading...

ab, sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj