Sport

  • 9 grudnia 2011
  • 10 grudnia 2011
  • wyświetleń: 5336

Sukces dziewcząt z ZS Silesia - foto

Dwie drużyny z Czechowic-Dziedzic zostały zaproszone do udziału w Mikołajkowym Turnieju Futsalu Dziewcząt o Puchar Menadżera Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który odbył się 8 grudnia na hali sportowej GOSiRu w Goczałkowicach: Zespół Szkół "Silesia" i Gimnazjum Publiczne nr 2.

Mikołajkowym Turnieju Futsalu Dziewcząt · fot. Paweł Kanik


W turnieju udział wzięło 8 drużyn rywalizujących w dwóch grupach po 4 drużyny. W grupie I: ZS "Silesia", Powiatowy Zespół Szkolny nr 2 w Pszczynie, Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Pszczynie i Team Marcina. W grupie II: GP 3 Czechowice-Dziedzice, Zespół Szkół Ekonomicznych w Pszczynie, Liceum Ogólnokształcące nr 3 w Pszczynie i Team Michała.

Ciekawostką była możliwość gry opiekuna na specjalnych warunkach: gra tylko na dwa kontakty, bez możliwości zdobycia bramki tylko na swojej połowie. Sporadycznie opiekunowie naszych drużyn korzystali z tej możliwości.

Do półfinałów awansowały obie nasze drużyny. Dziewczęta z ZS "Silesia" zajęły pierwsze miejsce w grupie I, zdobywając komplet punktów, zaś ich młodsze koleżanki uplasowały się na drugim miejscu w grupie II.

Wyniki i bramki w grupach.
ZS "Silesia" - PZS nr 2 5 : 1 bramki: K. Przemyk 3, K. Szpyra 1, K. Pustelnik 1
ZS "Silesia" - L.O. nr 1 4 : 2 bramki: K. Hałas 3, A. Sieklińska 1
ZS "Silesia" - Team Marcina 2 : 0 bramki: K. Hałas 1, K. Przemyk 1
GP 2 - ZSE 7 : 3 bramki: K. Adamczyk 6, R. Kożusznik 1
GP 2 - L.O. nr 3 1 : 2 bramki: K. Adamczyk 1
GP 2 - Team Michała 2 : 2 bramki: K. Adamczyk 2

Nasze drużyny spotkały się w półfinałach, gdzie lepsze okazały się starsze dziewczęta z ZS "Silesia", pokonując gimnazjalistki 4:0. Bramki w tym meczu zdobyły: K. Przemyk 2, K. Pustelnik 1, K. Szpyra 1.

Tym sposobem ZS "Silesia" zapewnił sobie grę w finale, a GP 2 w meczu o III miejsce. Podopiecznym Łukasza Żurka zabrakło szczęścia i po bezbramkowym remisie przegrały w rzutach karnych walkę o najniższy stopień podium.

GP 2 - L.O. nr 1 1 : 2 Bramki: K. Adamczyk 1

W finale jedna bramka zdobyta przez K. Przemyk zdecydowała o zwycięstwie ZS "Silesia" nad L.O. nr 3 z Pszczyny.

Warto dodać, że był to już trzeci mikołajkowy turniej w Goczałkowicach, gdzie tradycyjnie rywalizację otwiera sam św. Mikołaj obdarowując wszystkie uczestniczki cukierkami. Zespół Szkół "Silesia" odzyskał mistrzostwo wywalczone dwa lata temu, a przed rokiem utracone w finale po przegranych rzutach karnych.

Oprócz bardzo dobrych miejsc naszych drużyn, w klasyfikacji indywidualnej również brylowały czechowiczanki. Najlepszą zawodniczką została K. Przemyk (ZS "Silesia"), zaś najskuteczniejszą "snajperką" K. Adamczyk (GP 2), która zdobyła 8 bramek.

Zapraszamy wszystkie dziewczyny chętne do gry w piłkę nożną na treningi prowadzone w Czechowicach-Dziedzicach przez Łukasza Żurka (tel. 669808563).

Skład zwycięskiej drużyny prowadzonej przez Mariusza Maławego: Kamila Przemyk, Karolina Hałas, Agnieszka Staszek, Elżbieta Głogowska, Kinga Szpyra, Magdalena Stanny, Karolina Pustelnik, Anna Pisarek, Agnieszka Sieklińska.

Skład najmłodszej drużyny z GP 2: Kamila Adamczyk, Aldona Siatkowka, Sonia Gontko, Magdalena Budny, Roksana Kożusznik, Karolina Węgrzyn, Ewelina Hulbój, Karolina Bumbar, Martyna Pielgrzym.

Dziękujemy organizatorom za możliwość uczestnictwa w turnieju, czyli Panom: Pawłowi Kanikowi, Michałowi Puchale, Marcinowi Bienioszkowi. Gratulujemy doskonałej organizacji.

Mariusz Maławy

źródło: Zespół Szkół Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj