czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 10 stycznia 2013
  • wyświetleń: 2746

UMKS jedzie do Niemiec

11 stycznia do niemieckiego Hiddenhausen pojadą młodzi piłkarze z UMKS Trójka Czechowice. Zespół młodzików młodszych, prowadzony przez Łukasz Żurka, został zaproszony przez niemieckiego partnera na międzynarodowy turniej halowy w piłce nożnej U-13.

Reklama

UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice
UMKS jedzie do Niemiec · fot. Mariusz Maławy


Jednym z pięciu partnerskich miast Czechowic Dziedzic jest Hiddenhausen - to miasto w północno - zachodnich Niemczech w okręgu Herford, w kraju związkowym Nadrenia Północna - Westfalia. Hiddenhausen jest miastem o powierzchni 23,87 km2 i liczbie mieszkańców wynoszącej 21 tys., powstałym w 1969 roku.

Pierwsze kontakty zostały nawiązane w latach osiemdziesiątych. Umowę o partnerstwie podpisano 13 marca 1991 r. w Hieddenhausen w Niemczech. Współpraca opiera się na wymianie grup dziecięco-młodzieżowych, oraz na wymianie kulturalnej.

Dzięki tej współpracy nasi zawodnicy będą mieli okazję zagrać w pięknych halach sportowych i skonfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami z Niemiec.

Udział w turnieju wezmą następujący zawodnicy: Adrian Iciek, Michał Wieczorek, Korneliusz Burian, Dawid Dyrdzia, Błażej Ciesielczyk, Piotr Strączek, Daniel Jonkisz, Krystian Hebda, Krystian Cyroń, Grzegorz Abramek.

Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy "Trójka" zaprasza na treningi piłki nożnej wszystkich chętnych, gdyż jest to odpowiedni czas, aby dołączyć do drużyn młodzieżowych, które po przerwie zimowej wznowiły już treningi i przygotowują się do rundy rewanżowej sezonu piłkarskiego 2012/2013.

Sławomir Stanclik

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.