czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 11 czerwca 2013
  • wyświetleń: 1314

Piłkarki ZS "Silesia" na II miejscu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

7 czerwca na Orliku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach odbył się "Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Goczałkowice - Zdrój". W stawce 8 drużyn Czechowice-Dziedzice były reprezentowane przez uczennice z Zespołu Szkół "Silesia" oraz Gimnazjum Publicznego nr 2.

Drogą losowania obie te drużyny zagrały w grupie I gdzie zmierzyły się jeszcze z GP 2 i z PZS nr 2 w Pszczynie. W grupie II zagrały gospodynie GP Goczałkowice-Zdrój, Rekord Bielsko-Biała (grupa naborowa), LO nr 3 w Pszczynie oraz PZS nr 1 w Pszczynie. Piłkarki z ZS "Silesia" wygrały wszystkie mecze w grupie, a w półfinale pokonały 1:0 gospodynie turnieju.

Drugi półfinał wygrały piłkarki z PZS nr 1 w Pszczynie (1:0) i właśnie z tą drużyną czechowiczanki spotkały się w finale. Niestety nie udało się w podstawowym czasie gry strzelić bramki pszczyniankom, które mając w bramce pierwszą bramkarkę drużyny LKS Goczałkowice broniły się by szukać swojej szansy w rzutach karnych. Sztuka ta się udała i finał rozstrzygnięty został przez konkurs rzutów karnych. Wspomniana wcześniej bramkarka obroniła dwa rzuty karne skutecznie wykonując również "jedenastkę". W ostatniej kolejce nasza zawodniczka strzeliła w słupek i uczennice ZS "Silesia" musiały się zadowolić się II miejscem.

Młodsza drużyna z GP 2 Czechowice-Dziedzice również po rzutach karnych przegrała swój mecz o 5 miejsce. Nasza zawodniczka Kamila Adamczyk została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju. Skład Zespołu Szkół "Silesia": Karolina Pustelnik, Kamila Przemyk, Kamila Adamczyk, Karolina Hałas, Elżbieta Głogowska, Karolina Klima, Kinga Szpyra.

Klasyfikacja końcowa:
1. PZS Nr 1 Pszczyna
2. ZS Silesia Czechowice - Dziedzice
3. Gimnazjum Goczałkowice - Zdrój
4. LO 3 Pszczyna
5. PZS Nr 2 Pszczyna
6. Gimnazjum Nr 2 Czechowice - Dziedzice
7. Rekord Bielsko - Biała
8. Gimnazjum Nr 2 Pszczyna

Mariusz Maławy, źródło: Zespół Szkół Silesia

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj