czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 4 sierpnia 2018
  • 15 października 2018
  • wyświetleń: 3442

[ZDJĘCIA] Kilkuset biegaczy na trasie Nocnego Biegu po Pszczynie

W sobotę odbyła się trzecia edycja Nocnego Biegu po Pszczynie. Na trasie - 6,7 km - na zawodników amatorów czekały atrakcje wizualne, które nadały imprezie niezwykłego charakteru i dostarczyły wielu wrażeń.

Na mecie III Nocnego Biegu po Pszczynie - 13.10.2018 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Na mecie nordic walking III Nocnego Biegu po Pszczynie - 13.10.2018 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Bieg wystartował o godz. 19.00 z rynku w Pszczynie. Zawodnicy z "czołówkami" na głowach biegli malowniczą trasą, która wiodła głównie przez park pszczyński. Organizatorzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i niemalże cała trasę doświetlili pochodniami i lampionami.

Tradycyjnie już nie zabrakło dodatkowych atrakcji. W trakcie biegu na ulicy Kościuszki uczestnicy mogli zobaczyć racowisko, a przy skansenie i lodowni wsłuchać się w rytmy muzyki granej na żywo.

Przed startem do III Nocnego Biegu po Pszczynie - 13.10.2018 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Start III Nocnego Biegu po Pszczynie - 13.10.2018 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Start III Nocnego Biegu po Pszczynie w wykonaniu chodziarzy nordick walking- 13.10.2018 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Opłata startowa zostanie w całości przekazana na budowę Domu Ojca Pio - kompleksu, w którym zaprojektowano działalność hospicjum stacjonarnego, hospicjum domowego, przychodnię specjalistyczną - w tym poradnię paliatywną - oraz ośrodek dziennego pobytu dla osób niesamodzielnych i noclegownię. Budowę zainicjowało i prowadzi Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie, które działa nieprzerwanie od 19 lat, zapewniając profesjonalną pomoc medyczną, rehabilitacyjną i psychologiczną chorym w ostatnim etapie choroby nowotworowej.

Dekoracje III Nocnego Biegu po Pszczynie -13.10.2018 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Nocny Bieg po Pszczynie organizowany jest po raz trzeci. Pomysłodawcami są Zdzisław Spyra i Leszek Pławecki. Współorganizatorem jest Hospicjum św. Ojca Pio i Burmistrz Pszczyny.

Pokaz Fire Show w wykonaniu Phoenix Poi Group przed dekoracją po III Nocnym Biegu po Pszczynie - 13.10.2018 r. · fot. Andrzej Grynpeter


III Nocny Bieg po Pszczynie / Lotanie po ćmoku

ab, BM, aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.