Sport

  • 23 marca 2021
  • wyświetleń: 4023

Kuba Bąk z kolejnym złotem Mistrzostw Polski

Kuba Bąk, zawodnik klubu LKS Łucznik Żywiec pochodzący z Czechowic-Dziedzic, przywiózł złoty medal z Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Zawody odbyły się w miniony weekend w Legnicy w województwie dolnośląskim.

Kuba Bąk z kolejnym złotem Mistrzostw Polski
Kuba Bąk z kolejnym złotem Mistrzostw Polski · fot. Archiwum prywatne Kuby Bąka


W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych brało udział 87 zawodników w wieku do 17 lat, z całego kraju.

- Bardzo się cieszę z wygranej ponieważ udało mi się drugi raz zdobyć tytuł mistrza Polski oraz strzelić rekordowy wynik 295/300 punktów. Jest to dla mnie ogromną nagroda również za wysiłek i ciężką pracę wkładaną w treningi - powiedział portalowi czecho.pl Kuba Bąk, na co dzień uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach.

Jak informowaliśmy w grudniu, Kuba Bąk był największym objawieniem w polskim łucznictwie w 2020 roku i swoimi wysokimi wynikami uzyskiwanymi w wyższej kategorii wiekowej uzyskał kwalifikację do kadry narodowej seniorów Polskiego Związku Łuczniczego. Było to wydarzenie bez precedensu w historii polskiego łucznictwa, aby 15-letni zawodnik był już członkiem kadry narodowej seniorów od stycznia 2021 roku

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.