Wiadomości

  • 16 kwietnia 2011
  • 23 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 6410

Dzień Otwarty w ZS Silesia

20 kwietnia w godzinach od 10.30 do 15.00 odbyły się dni otwarte Zespołu Szkół "Silesia".

Uczniowie ZS Silesia z identyfikatorami


Na przybyłych gości - około 150 gimnazjalistów - czekało wiele atrakcji. Pierwsze z nich w domu kultury - koncert szkolnego Big Bandu oraz pokaz walk judoków.

Następne na terenie szkoły: muzyczne show w stylu informatycznym, turniej Counter - Strike, interaktywny kram anglomaniaka, angielska piosenka z karaoke, hiszpańska corrida z przeszkodami, hiszpańska tortilla, degustacja tapas, Quake - szkoła w wymiarze 3D. Na sali gimnastycznej - turniej halowej piłki nożnej, a na szkolnym boisku - paintball : turniej w strzelaniu do tarcz. Na parterze - wernisaż prac uczniów technikum organizacji reklamy, na I piętrze: wystawy projektów europejskich Comeniusa i Leonardo da Vinci, na piętrze II - wystawa "Ilustracje słynnych starożytnych sentencji" przygotowana przez uczniów klas pierwszych i drugich.

Dzień otwarty był świetną okazją do poznania placówki "od wewnątrz". We wszystkich salach lekcyjnych odbywały się niecodzienne zajęcia przygotowane i prowadzone przez uczniów: m.in. warsztaty elektryczne, fotograficzno- informatyczne, mini lekcja matematyki, quiz wiedzy z biologii, konkurs geograficzny " Kultury świata", zagadki historyczne i językowe.

Na szkolnych korytarzach znajdowały się stoiska przedmiotowe, na których gimnazjaliści mogli uzyskać dodatkowe informacje na temat oferty edukacyjnej na rok szkolny 2011/2012.

Czynne były także punkty informacyjne dotyczące zajęć pozalekcyjnych, praktycznej nauki zawodu i zasad rekrutacji. Nasi goście mogli tam zaopatrzyć się w różnego rodzaju materiały reklamowe - ulotki i prospekty szkoły - oraz obejrzeć prezentacje multimedialne przybliżające funkcjonowanie placówki i miejsc praktycznej nauki zawodu uczniów.

Miłą niespodzianką dla gości okazały się także nagrody za udział i zdobycie czołowych miejsc w konkursach oraz "słodki poczęstunek" przygotowany specjalnie dla nich przez uczniów szkoły.

Bogna Kroker / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj