czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 2867

Szkolne Dni Promocji Zdrowia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

13 i 14 kwietnia w Zespole Szkół Silesia odbyły się po raz drugi Szkolne Dni Promocji Zdrowia, tym razem pod hasłem: "Zapobieganie jest lepsze niż leczenie." Rozpoczęły się one od konkursu wiedzy o zdrowiu zorganizowanego przez p. Sylwie Zagatę, którego laureatami zostali uczniowie klasy pierwszej liceum: Julita Łukosz, Klaudia Kempy i Karolina Czyż.

Szkolne Dni Zdrowia
fot. ZS Silesia


Tego samego dnia uczniowie i pracownicy szkoły mogli udać się na salę maturalną, gdzie panie pielęgniarki: Wiesława Grygierczyk i Krystyna Nowok dokonywały pomiarów ciśnienia tętniczego i badania poziomu cukru w krwi. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły.

Drugiego dnia uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni na wykład i prezentacje multimedialną Koła Naukowego "Defibrylator" Wydziału Nauk o Zdrowiu, Akademii Techniczno - Humanistycznej, którego opiekunem jest p. Bożena Krawczyk.

Studentki Marcelina Oxford i Ewa Zaród wygłosiły prelekcje poświęconą nowotworowi płuc i negatywnym skutkom palenia papierosów. Następnie Ewa Zaród, która jest również członkiem Grupy Ratownictwa PCK w Czechowicach - Dziedzicach, dokonała krótkiej prezentacji udzielania pierwszej pomocy.

Tego samego dnia uczniowie mogli wsiąść udział w zajęciach ruchowych. Chętni mogli zapoznać się z tajnikami hip - hopu i walkingu, podczas zajęć prowadzonych przez panią instruktor Dorotę Rychtę. Następnie można było uczestniczyć w treningu aerobiku prowadzonego przez trenerkę kajakarzy p. Magdalenę Żaczek.

Wszyscy zaproszeni goście uczestniczyli w imprezie całkowicie za darmo i dlatego chcemy im bardzo serdecznie podziękować za trud i poświęcony czas.

Sponsorem nagród dla laureatów konkursu "Wiedzy o Zdrowiu" była Apteka "Prima".

Organizatorami Szkolnych Dni Promocji Zdrowia były panie: Anna Bronowska, Wioletta Kumor i Sylwia Zagata.

źródło: Zespół Szkół Silesia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj