czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 4393

ZS Silesia: Comenius w Portugalii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Już wielokrotnie mogliśmy się przekonać o europejskiej aktywności Zespołu Szkół "Silesia". Szkoła wzięła udział między innymi w projektach Comeniusa i Leonardo da Vinci we współpracy z Hiszpanią, Niemcami, Anglią, Turcją, Cyprem i Rumunią, a nauczyciele byli uczestnikami szkoleń w Szwecji, Francji czy Finlandii.

Reklama

Do tej długiej listy działań międzynarodowych można dopisać kolejne: udział w Mobilności Szkolnej Kadry Edukacyjnej w ramach programu Comenius.

ZS Silesia: Comenius w Portugalii · fot. Magdalena Czarnecka


Tym razem nauczycielka języka polskiego, pani Magdalena Czarnecka, od wielu lat zaangażowana w realizację projektów europejskich uczestniczyła w szkoleniu nauczycieli dotyczącym metod aktywnych podnoszących motywację i jakość nauczania w Lizbonie (Portugalia).

Szkolenie miało charakter warsztatowy - nauczyciele sami doświadczali metod, które warto stosować w pracy z uczniami. Odwiedzili też portugalskie szkoły, zwiedzili zabytki Lizbony i Setúbal, a wreszcie mogli wysłuchać niepowtarzalnego koncertu muzyki fado nazywanej portugalskim bluesem.

Tygodniowa konferencja była nie tylko okazją do doskonalenia umiejętności metodycznych i językowych oraz poznania kultury Portugalii, ale także do wymiany doświadczeń i nawiązania międzynarodowych kontaktów.

Podobne szkolenie we Francji, w którym pani Czarnecka uczestniczyła przed trzema laty, zaowocowało dwuletnią współpracą ze szkołami na Cyprze i w Rumunii, dzięki czemu uczniowie mogli wziąć udział w wyjazdach do tych krajów i gościć uczniów ze szkół partnerskich w swoich domach.

W ostatniej konferencji w Lizbonie brały udział osoby związane z działalnością edukacyjną w Hiszpanii, Portugalii, Finlandii, Bułgarii, Grecji, Rumunii, Chorwacji, Słowenii, Turcji, na Litwie i Łotwie. Już w czasie trwania kursu przedstawiciele dwu instytucji wyrazili gotowość rozpoczęcia współpracy z polską szkołą.

W przygotowaniu kolejny projekt napisany z myślą o uczniach Zespołu Szkół "Silesia" w ramach akcji Comenius ze szkołami z Finlandii, Włoch, Turcji i Niemiec.

Magdalena Czarnecka

źródło: Zespół Szkół Silesia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj