czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 12 września 2012
  • wyświetleń: 1637

ZS Silesia proponuje e-learning

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

W ramach konkursu projektów wymian i staży w roku 2012 Programu "Uczenie się przez całe życie - Leonardo da Vinci", do realizacji został zatwierdzony również wniosek złożony przez czechowicki Zespół Szkół Silesia.

Założeniem projektu pt. "Wykorzystanie platformy e-learningowej w kształceniu zawodowym jako element wzbogacenia oferty edukacyjnej szkoły" jest wymiana doświadczeń, transfer wiedzy i umiejętności, wzrost kompetencji i nabycie praktycznych umiejętności posługiwania się platformą edukacyjną, tworzeniem e-kursów i efektywnym wykorzystaniem zasobów udostępnianych w sieci.

W projekcie weźmie udział 8 nauczycieli ZS "Silesia", którzy są odpowiedzialni za kształcenie zawodowe. Rezultatem projektu będzie stworzenie i systematyczny rozwój szkolnej platformy edukacyjnej. Wymiana doświadczeń odbędzie się w lutym 2013 roku, w Rzymie, we Włoszech, gdzie uczestnicy projektu będą mieli okazję prowadzić rozmowy z ekspertami w dziedzinie e-learningu, wizytować szkoły i instytucje pracujące w systemie e-learningowym.

Uczestnicy projektu nabędą nowe kompetencje w stosowaniu ICT, głównie w zakresie tworzenia pomocy i kursów e-learningowych oraz rozwoju platformy. Podzielą się doświadczeniami i uwagami nt. e-learningu. Ponadto zdobędą wiedzę praktyczną, poznają zasady funkcjonowania e-learningu we włoskich instytucjach oraz placówkach oświatowych, gdzie z powodzeniem wykorzystuje się tą formę przekazu wiedzy.

źródło: Zespół Szkół Silesia

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj