czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 stycznia 2013
  • wyświetleń: 4016

47-letni rabuś okradał groby

Zarzuty okradania grobów usłyszał 47-letni mieszkaniec Goczałkowic. Łupem rabusia padały mosiężne wazony, krzyże i inne elementy ozdobne z nagrobków. Czechowiccy policjanci zatrzymali złodzieja. Odzyskali też część skradzionych przez niego łupów. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Cmentarz komunalny
Mieszkaniec Goczałowic-Zdroju okradał groby. · fot. wak


Policjanci z Czechowic-Dziedzic otrzymywali liczne zgłoszenia o kradzieżach, do których dochodziło na miejscowych cmentarzach. Z nagrobków ginęły mosiężne wazony, krzyże i elementy ozdobne.

Dzielnicowi weszli w posiadanie informacji, z których wynikało, że związek z tymi kradzieżami może mieć mieszkaniec pobliskich Goczałkowic. Zatrzymali sprawcę. W czasie przeszukania jego posesji odnaleźli kilkadziesiąt skradzionych wazonów i elementów ozdobnych nagrobków wykonanych z metali kolorowych.

Złodziej usłyszał zarzuty ograbiania miejsc spoczynku zmarłych. Jak ustalono, kradł nie tylko na czechowickich cmentarzach, ale zapuszczał się też na cmentarze w Ligocie, Bestwinie i Janowicach. Skradzione z grobów ozdoby sprzedawał w skupach złomu. Prokurator zastosował już wobec niego dozór policyjny. Sprawa rokuje dalszy rozwój. Niewykluczone, że zarzuty wobec podejrzanego poszerzone zostaną o kolejne czyny.

Policjanci poszukują osób pokrzywdzonych kradzieżami elementów ozdobnych z grobów. Osoby, które rozpoznają swoją własność na załączonych zdjęciach proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Łukasiewicza 4, tel. 32 214-88-10.

Kradzieże na grobach w Czechowicach-Dziedzicach · fot. KMP Bielsko-Biała

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.