czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 3 marca 2013
  • wyświetleń: 2520

Nauczyciele ZS Silesia w Rzymie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

W lutym nauczyciele Zespołu Szkół "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach uczestniczyli w wymianie doświadczeń w ramach programu Leonardo da Vinci - Vetpro. Wymiana miała miejsce we Włoszech, w Rzymie i była wynikiem realizacji strategii i celów przewidzianych w projekcie pt. "Wykorzystanie platformy e-learningowej w kształceniu zawodowym jako element wzbogacenia oferty edukacyjnej szkoły".

Uczestnikami projektu było ośmiu nauczycieli zawodu i języków obcych, którzy mieli okazję zapoznać się z wypracowanymi metodami nauczania na odległość stosowanymi we włoskich placówkach oświatowych. Uczestników przyjmowała organizacja goszcząca Tellus Group Ltd - Tellus Italy.

W trakcie pobytu w Rzymie uczestnicy odbyli kilka wizyt w różnych typach szkół ponadgimnazjalnych oraz na największym w Europie uniwersytecie La Sapienza, którego korzenie sięgają 1303 roku.

Wszystkie te placówki z powodzeniem wykorzystują platformę e-learningową w nauczaniu. Spotkania z pracownikami tych instytucji pozwoliły uczestnikom projektu nabyć nowe umiejętności i kompetencje, zwłaszcza w zakresie tworzenia materiałów, pomocy i kursów e-learningowych z różnych dziedzin nauki, głównie z przedmiotów zawodowych, ale także z ogólnych przedmiotów ścisłych i humanistycznych.

Ciekawym doświadczeniem była wizyta w elitarnym liceum, które posiada klasy jedynie o profilu nauk ścisłych. Tam też uczestnicy mieli okazję do dłuższej rozmowy z uczniami szkoły, którzy chętnie dzielili się swoimi wrażeniami i efektami pracy z platformą Moodle, a także prezentowali materiały tam zamieszczane, będące wynikiem m.in. udziału w różnych projektach europejskich.

źródło: Zespół Szkół Silesia

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj