czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 5441

Nowy kierunek w Technikum nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Zespół Szkół "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza gimnazjalistów do zapoznania się z bogatą ofertą Technikum nr 2. Nowym kierunkiem kształcenia w szkole jest technik podziemnej eksploatacji złóż.

Reklama

górnik, kopalnia
Technik górnictwa podziemnego to nowy kierunek ZS Silesia


Kierunek powstał przy współpracy z PG Silesia, gdzie uczniowie odbywać będą praktyki zawodowe. Technik górnictwa podziemnego to zawód, na który jest duże zapotrzebowanie, ponieważ eksploatacja surowców podlega przepisom prawa geologicznego i górniczego i na właścicielach kopalni ciąży obowiązek zatrudniania osób dozoru i kierownictwa ruchu ze średnim lub wyższym wykształceniem kierunkowym.

Technicy górnictwa podziemnego chętnie przyjmowani są do pracy w firmach realizujących usługi dla potrzeb górnictwa, strukturach nadrzędnych kopalń, organach nadzoru górniczego. Przedsiębiorcy prowadzący działalność wydobywczą zatrudniają osoby dozoru i kierownictwa posiadających wykształcenie wyższe lub średnie o specjalności technik górnictwa podziemnego.

Szkoła kształci także na innych kierunkach, takich jak: technik budownictwa technik organizacji reklamy, technik informatyki oraz technik elektryk. W zespole szkół "Silesia" znajduję się również Szkoła Mistrzostwa Sportowego.

Wszystkich zainteresowanych ofertą poszczególnych kierunków zapraszamy na stronę internetową szkoły www.zssilesia.edu.pl oraz na dzień otwarty, który odbędzie się już 26 kwietnia od godziny 10.30 do 14.30.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj